Książeczki dla dzieci o pszczołach KSIĄŻECZKI DLA DZIECI O PSZCZOŁACH

20 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pszczół. My, dorośli, wiemy doskonale, jak wiele im zawdzięczamy. I jak istotne dla naszej planety jest to, by ich liczebność nie spadała. W związku z tym spoczywa na nas odpowiedzialne zadanie – uświadamianie najmłodszych, jak bardzo te stworzenia są pożyteczne. W edukacji na ten temat i przyjęciu przyjaznej postawy wobec puchatych żółto-czarnych maleństw na pewno pomogą Wam książeczki dla dzieci o pszczołach. 

Książeczki dla dzieci o pszczołach

Książeczki dla dzieci o pszczołach

O pszczole, która myślała, że to źle być pszczołą, Paulina Płatkowska

Książeczki dla dzieci o pszczołach | O pszczole, która myślała, że to źle być pszczołą na TaniaKsiazka.pl >>

Główną bohaterką książeczki O pszczole, która myślała, że to źle być pszczołą  jest pszczoła Stefania, która przeżywa niezły kryzys! Wyobraźcie sobie, że ta robotnica zbieraczka ma poczucie, że jej praca nie jest nikomu potrzebna… Ma wrażenie, że totalnie bez sensu haruje od rana do nocy, latając w te i z powrotem na łąkę po kwiatowy pyłek, podczas gdy inne pszczoły się obijają. Czuje się tym już poważnie zmęczona i przestaje rozumieć sens swojej pracy. Gdy pewnego dnia wzywa ją do siebie królowa, Stefania jest przekonana, że dostanie burę za swoje narzekanie. Czy na pewno? Może się okazać, że podczas tego spotkania robotnica dowie się, jak bardzo potrzebna jest jej praca i jaki ma wpływ na funkcjonowanie świata. I zrozumie, że pozostałe członkinie ula mają równie trudne zadanie co ona.

Książkę, która jest idealna dla dzieci od 3 roku życia, możecie zamówić w tym miejscu.

Pszczoły i ich niezwykły świat, Friederun Reichenstetter

Pszczoły i ich niezwykły świat na TaniaKsiazka.pl >>

Niemiecka autorka Friederun Reichenstetter zaprasza dzieci na spotkanie z przyrodą. Jej książka Pszczoły i ich niezwykły świat  zawiera mnóstwo wiadomości na temat pszczół miodnych. Podzielony na trzynaście rozdziałów tekst przyjazny najmłodszym oraz piękne ilustracje prezentujące pszczółki w ich niezwykłym świecie na pewno zainteresują małych miłośników przyrody. Do książki dołączona jest płyta CD, na której znajduje się interesująco opowiedziana historia wzbogacona o prawdziwe odgłosy przyrody. Dzięki temu młodzi badacze mogą nauczyć się wsłuchiwać i rozróżniać bogactwo dźwięków natury. Spotkanie z tą książką to świetna lekcja przyrody, która sprzyja rozbudzeniu w dziecku miłości do otaczającego je świata.

Książkę możecie zamówić w tym miejscu.

Pszczoły miodne i niemiodne, Justyna Kierat

Pszczoły miodne i niemiodne na TaniaKsiazka.pl >>

Justyna Kierat swoją książkę pt. Pszczoły miodne i niemiodne napisała z myślą o młodziutkich czytelnikach. Jednak starsi też znajdą w niej coś dla siebie. Dlatego publikacja ta jest idealna do wspólnego czytania w rodzinnym gronie. Znajduje się w niej wiele interesujących ciekawostek, więc jeśli macie obok siebie malucha, który chce wiedzieć, jak pszczółki produkują miód i skąd wiedzą, gdzie znaleźć najlepsze kwiatki bogate w nektar – koniecznie sięgnijcie po tę książkę. Zwłaszcza jeśli nie wiecie, jak odpowiedzieć na pytania typu:

  • Gdzie mieszkają trzmiele i dlaczego nie boją się chłodu
  • Co to są pszczoły samotne i jak żyją?
  • Po co zbierają pyłek?
  • Czy wszystkie pszczoły są pracowite?
  • Jak zbudować dom dla samotnicy?

Książkę możecie zamówić w tym miejscu.

Pszczoły, Piotr Socha

Książeczki o pszczołach | Pszczoły na TaniaKsiazka.pl >>

Pszczoły Piotra Socha to wielkoformatowy album, w którym można znaleźć wszystko o tych pożytecznych owadach. Publikacja zawiera ponad 30 rozkładówek w dużym formacie, a każda z nich to misternie skomponowana plansza. Barwne szczegółowe ilustracje okraszone krótkimi tekstami zawierającymi fascynujące informacje i ciekawostki o pszczółkach doskonale przybliżają i wyjaśniają funkcjonowanie magicznego królestwa pszczół. Przeglądając ten album dziecko m.in. pozna pszczele zwyczaje, zobaczy jak, kiedy i po co pszczoły tańczą czy dowie się, skąd wiadomo, że żyły już w czasach dinozaurów.

Książkę możecie zamówić w tym miejscu.

Pszczoła. Akademia mądrego dziecka. Pokochaj naturę, Campbell Books

Książeczki dla dzieci o pszczołach | Pszczoła na TaniaKsiazka.pl >>

Szukając książeczki dla dzieci o pszczołach dla najmłodszych czytelników, warto zwrócić uwagę na pozycję Pszczoła z serii Akademia Mądrego Dziecka. Pokochaj naturę. Dzięki niej malec dowie się, jak żyją te żółto-czarne pasiaste owady, jak ważną rolę spełniają w naszym świecie i jak można im pomóc. Podczas lektury dziecko razem z pszczółką odwiedzi ogród i zobaczy, jak jej cała rodzina dzielnie pracuje, zbierając nektar. Potem pofruną do ula na spotkanie z królową, by dowidzieć się, jak powstaje złoty, słodziutki miód. Książeczka ma kartonowe strony i zawiera ruchome elementy, dzięki którym maluch może trenować małą motorykę.

Książeczkę zamówicie w tym miejscu.

***

Pamiętajcie, że książeczki dla dzieci o pszczołach warto czytać najmłodszym nie tylko z okazji wyjątkowego święta owadów zamieniających nektar w miodek. Owady te zasługują na uwagę 365 dni w roku!

Czytaj także: