Kryminały w październiku - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Wciąż uzupełniacie książkowe zapasy w domowej biblioteczce na jesień? Jesteście ciekawi, na jakie kryminały w październiku powinniście zwrócić szczególną uwagę? Przybywam dziś z pomocą! Swoją drogą początek jesieni to idealny czas na to, by zrobić solidne książkowe zapasy. Czasem jednak trudno połapać się w gąszczu tytułów premier i nowości. Dlatego podrzucam Wam sześć pozycji, na które zerknijcie w pierwszej kolejności.

Większość z nich to propozycje od znanych i cenionych twórców kryminałów. W zestawieniu jednak nie zabrakło również mniej popularnych nazwiska. A co ważne, mniej znane wcale nie oznacza słabsze! Tym samym, jeśli poszukujecie wciągających i nietuzinkowych historii, które skutecznie odciągną Was od ponurej, jesiennej rzeczywistości za oknem, trafiliście doskonale. Zaczynamy!

Kryminały w październiku - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Tajemnica odnalezionego płótna Cezanne`a - kup na TaniaKsiazka.plKryminały w październiku – Tajemnica odnalezionego płótna Cezanne’a

Kiedy Antoine przybywa do mieszkania René Rouqueta, listonosza, który odnalazł tajemnicze płótno w swoim domu, zastaje tam niecodzienny obraz. René nie żyje, płótno zaginęło, a nad ciałem stoi tajemnicza profesor historii sztuki. Szybko też okazuje się, że odnalezienie płótna, które niegdyś należało do Paula Cézanne’a, wcale nie rozwiązuje zagadki.

Książka jest już dostępna.

Nic bez ryzyka - zobacz na TaniaKsiazka.plKryminały w październiku – Nic bez ryzyka

William Warwick, który od zawsze marzył o zostaniu policjantem, w końcu rozpoczyna swoje pierwsze, ważne śledztwo. Chodzi o kradzież bezcennego płótna Rembrandta z Fitzmolean. Międzyczasie bohater poznaje też piękną Beth, która skrywa niebezpieczną i mroczną tajemnicę. Wkrótce też okaże się, że z pozoru proste śledztwo to labirynt dramatów i niespodziewanych zwrotów akcji.

Książka jest już dostępna.

Kryminały w październiku Kryminały w październiku – Wachmistrz

W Wolnym Mieście Gdańsku bez śladu znikają młode, atrakcyjne kobiety. Łączy je jedno – wszystkie pochodzą z nizin społecznych i są biedne. Śledztwem zajmuje się młody radca Abell. Tymczasem kierownictwo Kripo do pomocy przydziela mu doświadczonego policyjnego wygę, wachmistrza Kukułkę. Początki ich współpracy nie są łatwe, a śledztwo z dnia na dzień staje się coraz bardziej skomplikowane.

Książka już dostępna.

Kryminały w październiku - sprawdź na TaniaKsiazka.plKryminały w październiku – Zbrodnie zimową porą

Tutaj czytelnicy znajdą aż dwanaście kryminalnych opowiadań, które wyszły spod pióra mistrzyni gatunku. Tym razem niebezpieczeństwo może pojawić się zewsząd. Wraz z tajemniczymi gośćmi, w zatrutych smakołykach, a nawet w świątecznych podarunkach. W końcu świąteczny czas to mnóstwo nowych okazji do zbrodni.

Książka jest już dostępna.

Bestia - kup na TaniaKsiazka.plKryminały w październiku – Bestia

Igor Lubow, autor kryminałów skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności, popełnia samobójstwo w celi. Odbywał on wyrok za serię zabójstw popełnionych według fabuł własnych powieści. Jednak po jego śmierci znów dochodzi do morderstwa – dokładnie takiego, jakie skazany opisał w ostatniej książce. Tylko że ta powieść nigdy nie ujrzała światła dziennego. Śledztwo przejmuje komisarz Eryk Deryło.

Książka jest już dostępna.

Czarne ziarno - sprawdź na TaniaKsiazka.plKryminały w październiku – Czarne ziarno

Dziewiętnastoletni Leon Rawski zostaje odnaleziony martwy w ogrodzie rodzinnej posesji. Do zabójstwa przyznaje się matka chłopaka. Jednak policja nie znajduje w obejściu narzędzia zbrodni, co utrudnia śledztwo. Do tego kobieta odmawia dalszych wyjaśnień i czeka w milczeniu na proces. Tymczasem Maria, jedna z sióstr zamordowanego Leona, nie wierzy w winę matki. Prosi więc o pomoc detektyw Julię Krawiec, która szybko odkrywa, że zbrodnię mogła widzieć najmłodsza z rodzeństwa, Nina. Dziewczynka jednak podobnie jak jej matka, milczy. Wkrótce wychodzi też na jaw, że cała rodzina ma mroczne sekrety, które nie sprzyjają rozwiązaniu sprawy.

Książka jest już dostępna.