Kryminalne zapowiedzi września - mroczne powieści na coraz dłuższe wieczory Kryminalne zapowiedzi września

Jesteście ciekawi, jakie książki pojawią się na półkach księgarni w przededniu jesieni? Kryminalne zapowiedzi września polecają się do pierwszych ciepłych herbat i wcześniejszych zachodów słońca.

Kryminalne zapowiedzi września na TaniaKsiazka.pl >>

Kryminalne zapowiedzi września

Drapieżna gra, Katarzyna Berenika MiszczukDrapieżna gra na TaniaKsiazka.pl >>

Idealnym miejscem na zabójstwo wcale nie musi być brudny i ciemny zaułek lub opuszczona piwnica. Równie dobrze może nim być przepiękna, rajska wyspa. Doskonale wie o tym główna bohaterka najnowszej powieści Katarzyny Bereniki Miszczuk pt. Drapieżna gra. Sylwia Spyropoulos i jej bogata, powszechnie szanowana rodzina poznają smak zbrodni na Wyspie Ptaków odciętej od świata z powodu sztormu. W tym czasie znajduje się na niej tylko jedenastu mieszkańców. I wśród nich na pewno jest zabójca.

Narastająca nawałnica rozpoczyna krwawą wyliczankę, a każdy kolejny dzień odkrywa skrywane głęboko rodzinne tajemnice. Okazuje się, że wszyscy do tej pory żyli w kłamstwie. Kto z tej idealnej rodziny, goszczącej na okładkach kolorowych pism przeżyje i powstrzyma mordercę?

Książkę zamówicie w tym miejscu.

Furia, Marcel MossFuria na TaniaKsiazka.pl >>

Czy jesteście gotowi na opowieść o świecie pogrążonym  w chaosie, w którym dają znać o sobie prawdziwy gniew i szaleństwo? W książce Furia Marcela Mossa wszystko zaczyna się we wtorek o godzinie 11:45. Kompletnie obce sobie cztery osoby w tym samym momencie wpadają w szał w czterech różnych miejscach w Polsce. Gdy obłęd mija, nie mają pojęcia co się wydarzyło i co było przyczyną tego nagłego zachowania. Media lubią tego typu historie, więc szybko interesują się tematem i zaczynają szerzyć informacje o tzw. „syndromie 11:45”. Dlaczego tak? Bowiem, jak donoszą niektóre badania, to o tej godzinie ludzie są najbardziej sfrustrowani i przemęczeni pracą.

Policja rozpoczyna śledztwo w tej sprawie, na którego czele staje komisarz Konrad Tajner. Przed nim trudno zadanie. Mężczyzna musi dojść do tego, co łączy wycieńczonego pracą po godzinach lekarza, dręczoną depresją nauczycielkę, księdza dźwigającego ciężar poważnych oskarżeń i pracownicę korporacji nieustannie gnębioną przez szefa. Kiedy śledczy ma wrażenie, że znalazł punkt wspólny i że za chwilę rozwiąże zagadkę, zostają znalezione brutalnie okaleczone zwłoki. Teraz dopiero rozpoczyna się szaleńcza walka z czasem.

Książkę złapiecie po przejściu na tę stronę.

Spirytystka. Honoriusz Mond. Tom 2, Max Czornyj

Spirytystka. Honoriusz Mond. Tom 2 na TaniaKsiazka.pl >>

Wśród kryminalnych zapowiedzi września znajduje się także drugi tom mrocznej serii z Honoriuszem Mondem Maxa Czornyja pt. Spirytystka. Dzięki wskazówkom głównego bohatera policja trafia na trop bezlitosnego mordercy, który sieje postrach w okolicach Krakowa. Docierają do niego akurat w trakcie makabrycznego rytuału i podczas akcji złoczyńca zostaje zastrzelony.

Honoriusz Mond, były kierownik katedry mortalistyki chce odciąć się od jakichkolwiek spraw kryminalnych i swoją uwagę poświęca pracy w firmie sprzątającej Allegry Szmit. Jednak w jego życiu śmierć nie chce dać o sobie zapomnieć. Mężczyzna nie potrafi od niej uciec. Dochodzi bowiem do kolejnego morderstwa, a modus operandi sprawcy jest podobne do poprzedniej zbrodni. W czym tkwi problem? Szczegóły znał jedynie zastrzelony sprawca… Mond angażując się w sprawę zaczyna wątpić w swoje zmysły. Czy istnieje możliwość, że jest on tajemniczym geniuszem zła, który buszuje po darknecie? I czy odważy się odszukać zabójcę?

Książka czeka na Was tutaj.

Opowiem ci bajkę, Małgorzata RogalaOpowiem ci bajkę na TaniaKsiazka.pl >>

Małgorzata Rogala za sprawą swojej książki Opowiem ci bajkę odkrywa przed czytelnikiem środowisko nastolatków, które wypełniają skomplikowane relacje rówieśnicze, rodzinne i te z nauczycielami.

Dyrektor szkoły, pan Biedrzycki, potrzebuje dodatkowej kadry nauczycielskiej. Wszystko dlatego, że w wyniku reformy szkolnictwa rocznik szóstoklasistów idzie do siódmej klasy, a nie jak wcześniej do gimnazjum. Nie ma zamiary jednak zatrudniać przypadkowych ludzi, dlatego dzwoni do Weronik Nowackiej i prosi, by ta wróciła do szkoły. Drugim jego wyborem jest emerytowana Zuzanna Słowik, która miałaby objąć etat polonistki.

W tym samym czasie Edyta Jesionowska zatrudnia studenta Antka do opieki nad jej ośmioletnią córką. Zadaniem chłopaka jest odbieranie Patrycji ze szkoły i odrabianie z nią lekcji. W tym czasie Antek zaczyna się podobać starszej córce Edyty. Po pewnym czasie dziewczyna zwierza się mamie, zdradzając jej koszmarną tajemnicę, a sympatyczny student zostaje zamordowany w niewyjaśnionych okolicznościach. Co ujawni śledztwo prowadzone przez Pawelca i Szubę?

Książka dostępna jest na tej stronie.

Gniazdo, Anna Stańczyk

Gniazdo na TaniaKsiazka.pl >>

Przeglądając kryminalne zapowiedzi września, nie można pominąć książki Gniazdo Anny Stańczyk. Na początku książki poznajemy Majkę Leśniewicz, która wraz z mężem i dwojgiem przyjaciół postanawia udać się do Podzamcza. To tutaj dwa lata wcześniej uległa wypadkowi, a wizyta w tym miejscu to ostatni etap terapii stresu pourazowego. Majka pragnie w końcu znowu normalnie żyć. Niestety rodzinne strony po raz kolejny nie są niej łaskawe. Kiedy wydaje się, że długotrwały koszmar dobiega końca, kobieta nagle znika podczas imprezy pod zamkiem.

Rozpoczynają się poszukiwania, do których dołącza pani sierżant, Sara Wilczek. Lokalna policjanta obserwuje bliskich zaginionej i nie do końca wierzy w och dobre intencje. Zwłaszcza gdy analizuje niewyjaśnione zdarzenie sprzed lat. Gdy zaczyna drążyć w sprawie Leśniewiczów, zaczyna robić się naprawdę ciekawie. Ponieważ dociera do informacji na temat trudnego dzieciństwa, toksycznych relacji i faktów z przeszłości, które nie chcą dać o sobie zapomnieć. Komuś zdecydowanie zależy na tym, by Majka nigdy się nie znalazła. Tylko komu i dlaczego? I co się kryje w jurajskich ostańcach i ciemnych jaskiniowych korytarzach?

Książkę możecie złapać po kliknięciu w ten link.

Pamiętnik diabła, Adrian Bednarek

Pamiętnik diabła na TaniaKsiazka.pl >>

Kojarzycie Pamiętnik diabła Adriana Bednarka? We wrześniu pojawi się nowe, zmienione wydanie pierwszego tomu kultowej serii o Kubie Sobańskim. Kuba ma dwadzieścia dwa lata i dosłownie wszystko, co chciałby mieć każdy mężczyzna w jego wieku. Śliczną dziewczynę, penthouse w Krakowie, sportowy samochód i prawnicze studia. Ma również bardzo wysokie mniemanie o sobie i mroczny sekret, o którym nikt nie wie. Dowiadują się o nim tylko nieliczni. Niestety, ceną za jego poznanie jest śmierć.

Kuba jest bowiem seryjnym mordercą, który nie jest w stanie i wcale nie chce oprzeć się swoim najdzikszym żądzom. Ludzkim wcieleniem diabła, który robi dokładnie to, o czym wielu skrycie i wstydliwie fantazjuje. Kuba prowadzi pamiętnik… Odważysz się go przeczytać i zbliżyć się do niewyobrażalnego zła? Po lekturze może się okazać, że nic już nie będzie takie samo…

Książkę można zamówić w tym miejscu.

***

Inne kryminalne zapowiedzi września znajdziecie na tej stronie.

Czytajcie także: