Elżbieta Cherezińska

Królowa autorstwa Elżbiety Cherezińskiej to idealna propozycja dla wszystkich miłośników historii Polski z czasów, gdy dynastia Piastów sprawowała władzę. Książka ujrzy światło dzienne 27 września bieżącego roku. Jest to kolejna część z serii pt. Harda królowa i przedstawia kontynuację losów Świętosławy oraz jej brata, Bolesława.

Królowa

Królowa w oczach autorki

Elżbieta Cherezińska o najnowszej powieści i jej bohaterach pisze tak: Dla mnie, jednym z najistotniejszych punktów w budowaniu postaci Świętosławy, jest jej relacja z bratem, Bolesławem. W finale „Królowej” nazwałam ich dwojgiem drapieżników, bo tak właśnie o nich myślę.(…) Oboje, póki żyła Dobrawa, byli wychowywani jako jedyne legalne dzieci władcy. Córka i syn. I ich świat prawdopodobnie legł w gruzach wraz ze śmiercią matki, pojawieniem się Ody, i szybkim przyjściem na świat jej dzieci. Nowych synów Mieszka. Przypomnę tylko, że ten czas zgrywa się wejściem Bolesława i Świętosławy w wiek dojrzewania.

Jak więc widać, Królowa to nie tylko opowieść fabularna, dostarczająca czytelnikowi mnóstwo rozrywki. Autorka zadbała o najmniejsze detale i szczegóły dotyczące faktów historycznych. Następnie umiejętnie połączyła je i stworzyła wciągającą powieść, traktującą o dawnych losach Polski. Ponieważ jest to druga część, tym razem poznamy całkiem nowych bohaterów, którzy będą prowadzić własną grę. Czytelnicy przekonają się, że do tej pory nie poznali dokładnie głównej bohaterki. Teraz bowiem nadchodzi czas Królowej, która zacznie grać według własnych reguł.

Przypominamy, że Królowa do sprzedaży trafi 27 września bieżącego roku. Jest to bez wątpienia jedna z tych pozycji, którą warto mieć na półce.