Król Twardocha na małych ekranach – taka informacja obiegła Internet w błyskawicznym tempie. Nic dziwnego! To doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników twórczości Szczepana Twardocha. Ponadto powody do zadowolenia mają także wielbiciele seriali, które powstały na podstawie głośnych i cenionych książek. Tym samym wtutaj wspomnieć, że polski pisarz i publicysta ma na koncie sporo prestiżowych nagród i wyróżnień za swoją twórczość. W związku z tym trudno się dziwić, że jego książkami w końcu zainteresował się świat filmów i seriali. Chcecie poznać więcej szczegółów na temat wspomnianego projektu? Koniecznie czytajcie dalej!

Król Twardocha na małych ekranach – kilka szczegółów na temat ekranizacji

Król Szczepana Twardocha doczeka się ekranizacji w postaci serialu. Pieczę nad projektem sprawować ma Canal +, a całość będzie składać się z 8 odcinków. Stanowisko reżysera zajmie Jan P. Matuszyński, natomiast scenariusz do projektu powstał przy współpracy samego autora książki. Niestety nie znamy jeszcze dokładnej daty premiery serialu. Wiemy natomiast, że zdjęcia do ekranizacji będą prowadzone w Warszawie, między kwietniem a wrześniem tego roku.

O czym zaś opowiada sama historia? Akcja powieści dzieje się w Warszawie. Jest rok 1937. Pewnego dnia, w zapełnionej sali Kina Miejskiego, pełen emocji tłum ogląda walkę bokserską. W tym momencie trwa ostateczne starcie o drużynowe mistrzostwo stolicy. O tytuł walczą Andrzej Ziembiński, przedstawiciel Legii oraz Jakub Szapira, reprezentant klubu Makabi Warszawa. Wygrywa ten drugi, a jego zwycięstwo w spokoju oglądają Mojżesz Bernsztajn i Kum Kaplica (stary bojownik PPS, socjalista i król warszawskiego półświatka).

Cztery dekady później pewien emerytowany żołnierz, Mosze Inbar, wraca pamięcią do tego właśnie wieczoru. Nie jest jeszcze świadomy faktu, że to właśnie Szapiro w 1937 roku zabił jego ojca za niespłacone długi. Nie wiedział również, że działał wtedy z polecenia Kaplicy…

Król Twardocha na małych ekranach to z pewnością nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości autora. Książkę pt. Król znajdziecie tutaj.

Natomiast tutaj znajdziecie kontynuację powieści pt. Królestwo, która pojawiła się w sprzedaży całkiem niedawno.