9788308062241Król to najnowsza powieść Szczepana Twardocha, która do sprzedaży trafi już 14 października bieżącego roku. To idealna propozycja dla wszystkich, którzy w książkach poszukują szerokiej gamy emocji. Od nienawiści i przemocy po miłość oraz nieprzemijającą nadzieję.

Król, czyli wszystko, co powinna zawierać dobra książka

Akcja powieści rozgrywa się w Warszawie, w 1937 roku. Kino Miejskie, w którym odbywa się bokserski pojedynek. Uczestnicy walczą o drużynowe mistrzostwo stolicy. Kibice polscy kibicują reprezentantowi Legii – Andrzejowi Ziembińskiemu. Natomiast trybuny żydowskie podnoszą na duchu zawodnika klubu Makabi Warszawa – Jakuba Szapiro. Wieczór należy jednak do tego drugiego. Tym wydarzeniom przygląda się 17-letni Mojżesz Bernsztajn, a także Kum Kaplica, który jest starym bojownikiem PPS, socjalistą oraz królem warszawskiego półświatka.

Czterdzieści lat później, emerytowany żołnierz, Mosze Inbar, postanawia napisać książkę. Ma zamiar spisać wspomnienia z nocy, kiedy to pierwszy raz ujrzał Szapiro na ringu. Nie ma przy tym pojęcia, że w roku 1937 to właśnie on, prawa ręka Kaplicy, zabija jego ojca z powodu niespłaconego długu.  Ponadto los sprawia, że życiowe drogi pisarza oraz Kuma Kaplicy przetną się pewnego wieczoru.

Król to powieść, w której czytelnik znajdzie piękne samochody, zimną wódkę i gorącą krew. Przeplatany obraz dzielnic nędzy oraz eleganckich ulic Warszawy. Luksusowe burdele, Getto i walki uliczne. A w tle gangsterski świat, w którym to siła jest najcenniejszą walutą. Szczepan Twardoch nie mitologizuje portretu żydowskiego bohatera ani przedstawianej historii. To, co prezentuje czytelnikowi to pasjonujące realia stolicy lat 30. XX wieku.

Przypominamy, że Król w sprzedaży ukaże się 14 października 2016 roku. Gorąco polecamy!