Kontynuacja Nie otwieraj oczu to z pewnością doskonała wiadomość dla wszystkich miłośników filmu. Okazuje się jednak, że kontynuacja Nie otwieraj oczu nie będzie kolejną, filmową odsłoną przygód znanych i lubianych bohaterów. Tak, tak, dobrze czujecie! Najnowszy projekt ma przybrać postać książki. Zaskoczeni? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej na ten temat!

Nie otwieraj oczu - kup na TaniaKsiazka.pl

Kontynuacja Nie otwieraj oczu tym razem nie na Netflix

Wspomniany film w reżyserii Susanne Bier okazał się dużym hitem. Widzowie mają okazję oglądać go na platformie Netflix, gdzie wiciąż cieszy się ogromną popularnością. Nic dziwnego. W roli głównej występuje bowiem Sandra Bullock. Natomiast u jej boku pojawiają się także: Trevante Rhodes, John Malkovich czy Sarah Paulson i Danielle Macdonald. Za scenariusz odpowiada zaś Eric Heisserer. Film swoją premierę miał 12 listopada 2018 roku i zaliczany jest do gatunku science fiction oraz thriller.

Kontynuacja Nie otwieraj oczu tym razem ma przybrać formę książki pt. Malorie. Tym samym jej nazwa to imię głównej bohaterki, granej przez Bullock. Odbiorcy po raz kolejny zetkną się z nią w literackiej historii. Obok bohaterki pojawią się także jej dzieci oraz grupa ocalałych ludzi, próbujących poradzić sobie w nieznanej rzeczywistości. Poza tym akcja powieści rozpocznie się dokładnie w tym punkcie, w którym zakończyła się produkcja Netflixa. Ponadto odbiorcy mają dowiedzieć się teraz nieco więcej o niewidzialnych potworach, które nakłaniały ludzi do popełniania samobójstwa. Za książkę będzie odpowiedzialny Josh Malerman, twórca pierwszej części, która stała się podstawą do stworzenia obrazu.

Książka pt. Malorie w sprzedaży ma pojawić się 1 października 2019 roku. Niestety na razie nic nie wiadomo o tym, czy kontynuacja Nie otwieraj oczu pojawi się także na polskim rynku.

Kontynuacja Nie otwieraj oczu – kilka słów od autora książki

Josh Malerman tak oto wyjaśnia, dlaczego postanowił stworzyć kontynuację popularnej historii:

W czasie między wydaniem „Nie otwieraj oczu” a pisaniem „Malorie”, byłem setki razy pytany o jedną rzecz. Ludzie chcieli wiedzieć, co się stało z Chłopcem i Dziewczynką. Jakkolwiek zależy mi na losie tych postaci, to nie jest historia im poświęcona. „Nie otwieraj oczu” to opowieść o Malorie, dlatego chciałem zgłębić jej losy i poznać ją jeszcze lepiej. Co do potworów, to nie chcę zbyt wiele zdradzać, ale mogę zapewnić, że poznamy lepiej historię zarówno Malorie, jak i tych stworzeń.

Poza tym nie wiadomo również, czy druga część powieści doczeka się ekranizacji. Gotowość do podjęcia tego wyzwania zgłosiła Susanne Bier, reżyserka pierwszego obrazu.

Tutaj znajdziecie książkę Nie otwieraj oczu. Poniżej natomiast prezentujemy Wam zapowiedź filmu. Koniecznie dajcie znać, czy oglądaliście!