Ciekawostki o książkachScience fiction

Kolejna edycja konkursu na fan fiction Uniwersum Metro 2033

Świetna wiadomość dla wszystkich, którzy chcą poddać ocenie swoje umiejętności pisarskie. Wydawnictwo Insignis ogłosiło IV edycję konkursu literackiego, który polega na nadesłaniu opowiadania związanego z Uniwersum Metro 2033. Ponadto, Insignis zapowiada również nową książkę. 31 sierpnia do sprzedaży trafi książka Prawo do życia autorstwa Denisa Szabałowa, która jest kontynuacją powieści Prawo do użycia siły.  

Metro 2033

Kolejna edycja konkursu na fan fiction Uniwersum Metro 2033

Najnowsza edycja konkursu ma nieco zmienione zasady. Twórcom konkursu zależało bowiem na tym, by zachęcić potencjalnych pisarzy do tego, aby przedstawili oni swoje rodzinne miejscowości i tereny, które znają najlepiej. Podobnie było przecież w przypadku Dmitrija Glukhovskiego, który w Metrze 2033 opisał dobrze znane mu otoczenie. Ponadto, pisarz sam zachęcał czytelników, by zapełniali białe plamy na mapie świata AD 2033. Niezmienna pozostaje zasada uczestnictwa w konkursie, w którym udział może wziąć każda osoba będąca przed debiutem wydawniczym. Nadesłany tekst nie może przekraczać 40 000 znaków ze spacjami i powinien tworzyć spójną całość.

W skład jury wchodzą: Robert J. Szmidt, redaktorzy wydawnictwa Insignis, Paweł Podmiotko, a także kolegium użytkowników portalu metro2033.pl, który jednoczy polskich fanów Metro 2033.

Co czeka na zwycięzców? Otóż, są to nagrody finansowe ufundowane przez organizatorów. I tak, za pierwsze miejsce przewidziane jest 1000 złotych, za drugie – 700 złotych, a za trzecie – 500 złotych. Dodatkowo, autorzy 12 opowiadań, które zostały ocenione najwyżej, mogą liczyć na to, że ich dzieła zostaną opublikowane zarówno w formie papierowej jak i w postaci e-booków pod marką Uniwersum Metro 2033.

 Konkursowe prace można nadsyłać do 31 października bieżącego roku, natomiast zwycięzców poznamy 15 stycznia 2017 roku.