Konkurenci się pani pozbyli - Zofia Wilkońska znowu w akcji!

Przed lekturą tej książki lepiej zróbcie solidną gimnastykę policzków, żeby czytając nie nabawić się zakwasów! Jacek Galiński wydał nową powieść z serii o Zofii Wilkońskiej, a to oznacza, że okazji do uśmiechów z pewnością nie zabraknie. Konkurenci się pani pozbyli – tytuł brzmi złowrogo, czy chodzi tu o Zofię? Kto jak kto, ale ona nie da sobie przecież w kaszę dmuchać! Jak się zapowiadają nowe przygody dziarskiej staruszki? O tym przeczytacie poniżej.

Konkurenci się pani pozbyli - Zofia Wilkońska znowu w akcji!

Zofia Wilkońska, czyli emerytka do zadań specjalnych

Konkurenci się pani pozbyli to czwarta już odsłona przygód „irytująco-intrygującej” emerytki, jak często określana jest przez czytelników Zofia Wilkońska.

Nietuzinkowe perypetie Zofii (opisane w poprzednich tomach serii) sprawiły, że przyciągnęła uwagę i zainteresowanie pewnych grup społecznych. A to z kolei w żadnym razie nie mogło umknąć uwadze… polityków, którzy postanowili wkręcić dziarską emerytkę w wielką machinę kampanii wyborczej. Wszak taka liderka z pewnością przyciągnie do partii wielu oddanych wyborców!

Tym sposobem Zofia startuje w wyborach parlamentarnych pod skrzydłami Polskiej Partii Emerytów. Zostaje wybrana na posłankę i zaczyna karierę w sejmie. Ma jasno wyznaczone cele: przede wszystkim dbać o interesy swojej grupy, czyli emerytów. Zofia nie byłaby sobą, gdyby nie próbowała się także dowiedzieć, co stało się z członkiem partii, którego miejsce zajęła. Dlaczego zniknął? Czy ktoś mu w tym pomógł?

Jacek Galiński zapowiedział, że Konkurenci się pani pozbyli to książka, która jest jego protestem (unikalnym, bo komediowym) przeciwko trwającej w kraju sytuacji politycznej.

Jacek Galiński Konkurenci się pani pozbyli

Jacek Galiński – Konkurenci się pani pozbyli

W swojej emeryckiej karierze Zofia wykaraskała już się z niejednej opresji. Czytelnicy poprzednich tomów przekonali się, że rozwikłanie sprawy włamania i morderstwa to dla niej żaden problem. Podpalanie śmietników, zadawanie się z grupą bezdomnych, wycieczka do nocnego klubu, rebelia za kratami? Zofia z niejednego pieca chleb już jadła!

Jeśli macie ochotę poznać jej przygody, poprzednie części serii autorstwa Jacka Galińskiego znajdziecie tutaj:

Kółko się pani urwało
Komórki się pani pomyliły
Kratki się pani odbiły

Najnowsza książka z cyklu miała premierę 1 marca 2021 roku.

Znajdziecie ją w tym miejscu: Konkurenci się pani pozbyli >>

Seria Zofia Wilkońska - Jacek Galiński

***

Zobacz także: