KomiksZapowiedzi i nowości

Kolejny tom z serii Kajko i Kokosz. Nowe przygody – Zaćmienie o zmierzchu

Kajko i Kokosz. Nowe przygody. Zaćmienie o zmierzchu

Zaćmienie o zmierzchu to drugi (po Królewskiej Konnej) pełnometrażowy komiks z cyklu Kajko i Kokosz. Nowe przygody. Najnowsza część kultowej serii komiksów w księgarniach pojawi się już w połowie czerwca i — podobnie jak poprzedni album Nowych przygód — jest efektem współpracy Macieja Kura, Sławomira Kiełbusa i Piotra Bednarczyka.

Kajko i Kokosz. Nowe przygody. Zaćmienie o zmierzchu

Kajko i Kokosz. Nowe przygody. Zaćmienie o zmierzchu – mat. wydawcy

Artyści kontynuują kultową opowieść graficzną Janusza Christy o słowiańskich wojach. Zatem warto zauważyć, że w nowych przygodach Kajka i Kokosza czuć ducha oryginału. Twórcy nie tylko wprowadzają nowe wątki, ale też rozwijają stare, a wszystko w oparach baśni i przaśnego humoru.

Kajko i Kokosz. Nowe przygody. Zaćmienie o zmierzchu

W najnowszym albumie cała intryga będzie kręcić się wokół tytułowego zaćmienia.

Zbliżające się zaćmienie spędza sen z powiek nie tylko mieszkańcom Mirmiłowa. Ponadto Kajko o Kokosz będą musieli zmierzyć się z tajemniczą zjawą, która ich prześladuje. Z kolei Mirmiła i Lubawę odwiedzi Wojmił z dziwnymi wieściami. Nic nie będzie układać się tak, jak zwykle. Łamignat zgubi swoją maczugę. Zbójcerze zauważą, że Hegemnon dziwnie się zachowuje (czyżby opętanie?).

Wszyscy będą liczyć na Kajka i Kokosza, więc nasi bohaterowie wyruszą na wielką wyprawę. Jakby tego było mało, będą musieli wypić uwarzony przez Jagę eliksir i jeszcze zajmą się organizacją wesela…

Kajko i Kokosz. Nowe przygody. Zaćmienie o zmierzchu

Od pasków komiksowych do Netflixa

Pierwszy pasek komiksowy z Kajkiem i Kokoszem ukazał się w 1972 roku w Wieczorze wybrzeża. Janusz Christa rysował opowieści o słowiańskich wojach aż do początku lat 90.

W 2016 roku kultowa seria komiksów doczekała się pierwszej oficjalnej kontynuacji z cyklu: Kajko i Kokosz. Nowe przygody, a w lutym tego roku na Netflixie pojawił się pierwszy sezon animacji.

Kajko i Kokosz. Nowe przygody. Zaćmienie o zmierzchu, czyli najnowsza odsłona kultowej serii pojawi się w księgarniach już 16 czerwca. To drugi pełnometrażowy album. Komiks w przedsprzedaży możecie złapać w tym miejscu.

Obok Zaćmienia o zmierzchu i Królewskiej Konnej w ramach Nowych przygód ukazały się jeszcze zbory opowieści: Obłęd Hegemona (2016 r.) i Łamignat Straszliwy (2017 r.)

Sprawdź też: