Kolejny rozdział to najnowsza książka autorstwa Agaty Kołakowskiej, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom powieści obyczajowych. Pisarka po raz kolejny udowadnia, że wciąż jest w szczycie formy i na ręce czytelników składa wciągającą i niezwykle zajmującą opowieść. Koniecznie przekonajcie się sami, co tym razem przygotowała.

Kolejny rozdział - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Kolejny rozdział z życia wzięty?

Zastanawialiście się, co zrobilibyście w sytuacji, kiedy na maila otrzymujecie powieść w odcinkach, coraz bardziej przypominającą wasze życie? Z jednej strony to nieco przerażające, ale z drugiej, równie fascynujące. To tak, jakby ktoś realnie tworzył scenariusz waszego życia, do odegrania którego jesteście nieświadomie popychani.

Maciej Tarski, redaktor jednego z bardziej uznanych wydawnictw rozpoczyna dzień, jak co dzień. Otwiera w pracy pocztę i znajduje tam wiadomość, która na pozór nie różni się niczym od innych. Jednak w załączniku, zamiast pełnej książki, znajduje jedynie pojedynczy rozdział, nadesłany przez anonimowego nadawcę, podpisującego się XYZ. Ku zaskoczeniu redaktora, opowieść wciąga go już po pierwszych paru zdaniach. Jednak z każdym kolejnym słowem opisana historia zdaje się niepokojąco znajoma…

Kalina Milewska to popularna twórczyni głośnych thrillerów. Obecnie przeżywa kryzys twórczy i zmaga się z uciążliwym brakiem weny. W dodatku jej ostatnia powieść zebrała wiele niepochlebnych recenzji, o czym Tarski skutecznie nie pozwala jej zapomnieć. Mężczyzna codziennie gnębi ją telefonami i pytaniami, jak idą prace nad najnowszą książką. Nie ukrywa przy tym, iż oczekuje bestsellera na miarę poprzednich historii. Napięcie w pracy rośnie, terminy gonią – to wszystko nie tworzy przyjaznej atmosfery, w której miałby powstać kolejny, wydawniczy hit.

Redaktor Tarski początkowo podejrzewa, że za tajemniczym opowiadaniem nadsyłanym w odcinkach stoi właśnie Kalina. W momencie kiedy oboje dochodzą do porozumienia, okazuje się, że za sprawę odpowiada ktoś zupełnie inny. Nie mają tylko pojęcia, kto bawi się ich kosztem. Skąd tajemniczy autor wie tak wiele o ich dotychczasowym życiu i o tym, co wkrótce się w nim wydarzy?

Książkę pt. Kolejny rozdział znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy.