Dobry omen - kup na TaniaKsiazka.pl

Kolejna książka Gaimana na małych ekranach – taka informacja niedawno obiegła sieć. Trzeba przyznać, że miłośnicy twórczości pisarza mają ostatnio sporo powodów do zadowolenia. Jak się okazuje, ekranizacje książek pisarza to bardzo dochodowy biznes. I skuteczna promocja nieco zapomnianych już powieści Neila Gaimana. W tym przypadku całe przedsięwzięcie dotyczy jeszcze jednego, słynnego pisarza i mistrza gatunku. Chcecie poznać więcej szczegółów? Koniecznie czytajcie dalej!

Dobry omen - kup na TaniaKsiazka.pl

Kolejna książka Gaimana na małych ekranach – czy ujrzy światło dzienne?

Na początku należy wspomnieć, że chodzi o powieść Dobry omen, którą stworzyli wspólnie Neil Gaiman oraz Terry Pratchett. Warto też dodać, że już wcześniej Internet obiegała informacja o powstaniu ekranizacji powieści. Wtedy jednak nie znano jeszcze wielu szczegółów, a całość uznawano za plotki. Tym razem mamy dla Was garść pewnych informacji, które z pewnością Was ucieszą.

Odbiorcy na ekranach będą mieli okazję zobaczyć Davida Tennanta, który wcieli się w rolę demona Crowleya. Kojarzycie aktora? Nic dziwnego, na koncie ma on występ, w takich produkcjach jak: Doktor Who czy Broadchurch. Obok niego, anioła Azirafala zagra Michael Sheen. Tego z kolei można było zobaczyć w Masters of Sex i Underworld. Adaptacja przyjmie formę miniserialu, w którego skład wchodzić będzie łącznie 6 odcinków. Za projekt odpowiedzialni są członkowie Amazonu i BBC. Przewidywany termin premiery to 2019 rok, jednak nie mamy jeszcze informacji o dokładniejszej dacie. Z pewnością będziemy Was informować na bieżąco.

Ciekawostką jest fakt, że według umowy między dwoma pisarzami, którzy prywatnie byli też dobrymi przyjaciółmi, jakiekolwiek prace nad projektami związanymi z książką, miały być prowadzone jedynie przy obustronnej współpracy. Jak jednak wiemy, Pratchett zmarł w 2015 roku. Jak się jednak okazało, zostawił list, w którym prosił Gaimana, by ten osobiście zajął się napisaniem scenariusza do ewentualnej adaptacji ich dzieła.

Tym samym opiekę nad scenariuszem do każdego z sześciu odcinków sprawować będzie sam Neil Gaiman.

Jeśli do tej pory nie mieliście okazji zapoznać się z powieścią pt. Dobry omen, znajdziecie ją tutaj.