Artykuły

Kochasz kryminały? Wsłuchaj się w grozę

Kochasz kryminały? Wsłuchaj się w grozę

Audiobooki z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Nie ma co się dziwić, dzieła mówione posiadają wiele udogodnień – świetnie sprawdzają się podczas podróży, spacerów czy nawet w czasie wykonywania prac domowych. Poza tym nie męczą oczu, dlatego są ciekawą opcją dla osób mających problemy ze wzrokiem. Warto też wskazać, że istnieje możliwość słuchania audiobooków w trybie off-line, gdy nie mamy dostępu do Internetu. Za pomocą darmowej aplikacji na naszym telefonie, możemy mieć nieograniczony dostęp do ulubionych książek w każdej chwili.

Kochasz kryminały? Wsłuchaj się w grozę

Niezależnie od tego, czy lekturę wolimy przeczytać czy przesłuchać, niektóre gatunki niezmiennie posiadają bardzo duże grono odbiorców na całym świecie. Dobrym przykładem są kryminały. Jeśli masz ochotę wgłębić się w świat mrocznych opowieści lub już w nim jesteś, a poszukujesz nowych, atrakcyjnych tytułów, poniżej przedstawiamy listę 7 najpopularniejszych audiobooków dostępnych na platformie Storytel, które koniecznie musisz znać.

1. Remigiusz Mróz Nieodnaleziona. Czyta: Dawid Ogrodnik, Agnieszka Dygant

Nieodnaleziona Remigiusz Mróz - audiobook

Na pierwszym miejscu znajduje się kryminał zatytułowany Nieodnaleziona. Remigiusz Mróz przedstawia historię Damiana Wernera, który po długim czasie trafia na ślad swojej ukochanej, zaginionej przed laty. Początkowo stwierdza, że podobieństwo dziewczyny ze zdjęcia to czysty przypadek. Wszystko zmienia się jednak w momencie, kiedy Werner napotyka kolejną fotografię. Tym razem nie ma żadnych wątpliwości, że to jego sympatia, bowiem autorem zdjęcia jest… on sam! Wykonał je niedługo przed zaginięciem dziewczyny….

2. Rachel Caine Żona mordercy. Czyta: Olga Bołądź

Żona mordercy Rachel Caine - audiobook

Drugie miejsce piastuje Rachel Caine ze swoim dziełem Żona mordercy. Opowiada ponure losy Giny Royal, której życia zmienia się o 180 stopni. Wszystko zaczyna się w dniu, kiedy w ścianę garażu jej rodzinnego domu uderza samochód. Jakby tego było mało, na miejscu znalezione zostają zwłoki. Drastyczna opowieść o seryjnym mordercy, która pełna jest zagadek i tajemnic. Stopniowo na jaw wychodzą kolejne okoliczności, które nie pozwalają oderwać się od lektury.

3. Charlie Donlea Uprowadzona. Czyta: Jacek Rozenek

Uprowadzona Charlie Donlea - audiobook

Uprowadzona Charliego Donlea to historia niezwykle wciągająca, przy której czytelnik sam próbuje rozwikłać zagadkę. Historię zniknięcia dwóch dziewczyn – Nicole Cutty i Megan McDonald. W trakcie wakacyjnej imprezy dziewczyny zostają porwane. Policja, mimo szeroko zakrojonych poszukiwań nie może trafić na właściwy trop. Niedługo potem odnajduje się w ciężkim stanie druga z nich i rok później wydaje książę na temat swojej ucieczki z bunkra położonego w głębokim lesie. Szybko staje się gwiazdą, a jej książka zyskuje status bestsellera. Młoda pracownica prosektorium, Livia, która jak się okazuje jest starsza siostrą Nicole, kontaktuje się z ocalałą. Jak się okazuje, Megan w swoim bestsellerze nie opisała wszystkich faktów związanych z zaginięciem, które pamięta. Przerażająca historia zaczyna układać się w całość.

4. Albert G. Riddle Pandemia. Czyta: Mariusz Bonaszewski

Pandemia A. G. Riddle - audiobook

Dr Peyton Shaw staje na czele zespołu mającego na celu zwalczenie patogenu, w skutkach przypominającego śmiercionośną ebolę. Jednak to, co odkrywa w afrykańskiej wiosce, staje się szokującym odkryciem. Jaki związek z tymi wydarzeniami ma Desmond Hughes, który budzi się w pokoju hotelowym, nie wiedząc, jak się w nim znalazł, ani nawet kim jest? Pandemia Alberta Riddle’a to zabójcza zaraza, wyścig z czasem oraz oszałamiający spisek. Wszystko utrzymane w fantastycznym klimacie grozy.

5. Sarah A. Denzil Milczące dziecko. Czyta: Paulina Holtz

Milczące dziecko - Sarah A. Denzil - audiobook

Milczące dziecko opowiada historię Emmy Price, która przeżyła prawdziwy koszmar. Na jej własnych oczach wyłowiono z rzeki kurtkę jej syna Aidena. Po latach, kiedy kobieta ponownie zaczyna cieszyć się życiem – ma szczęśliwą rodzinę i spodziewa się kolejnego dziecka, niespodziewanie odnajduje się zaginiony chłopiec. Nie jest w stanie mówić, ale liczne rany i złamania świadczą o tym, że 10 lat temu wcale nie doszło do nieszczęśliwego wypadku, bowiem Aiden został porwany. Emma usiłuje rozwikłać tajemniczą zagadkę, kto w tak bestialski sposób skrzywdził jej dziecko. Koszmar powraca. Wszystkie wątki razem potwierdzają, że Sarah Denzil stworzyła ekscytujący kryminał, który z pewnością przypadnie do gustu nawet najbardziej wymagającym słuchaczom.

6. Karin Slaughter Zbrodniarz. Czyta: Filip Kosior

Zbrodniarz Karina Slaughter - audiobook

Mrożące krew w żyłach dzieło Karin Slaughter to historia o brutalnym zabójstwie, które po trzydziestu latach ponownie dokonało się w bardzo podobny sposób. Policjantka Amanda Wagner musi rozwikłać tą zagadkę, podobnie jak zrobiła to wiele lat temu. Gdy pewnego razu zupełnym przypadkiem w miejscu, w którym kiedyś mieścił się sierociniec, spotyka Willa Trenta, okazuje się, że morderca sprzed kilku dekad nie działał samodzielnie. Zbrodniarz bez wątpienia wciągnie wszystkich, nawet tych, którzy wcześniej nie mieli styczności z kryminałami.

7. Max Czornyj Grzech. Czyta: Robert Jarosiński

Grzech Max Czornyj - audiobook

Coś dla fanów lubiących polskie akcenty. Akcja Grzechu rozgrywa się bowiem w Lublinie. Komisarz Eryk Deryło wraz z profilerem Miłoszem Traczem próbują ustalić, kto odpowiada za masowe zaginięcia i morderstwa. Sprawcy wciąż nie udaje się ustalić, czas leci, a ciągle pojawiają się kolejne zwłoki. Strach, groza i panika to motywy przewodnie historii, której autorem jest Max Czornyj. Wszystko zachowane w klimacie tajemnicy i niepewności. Fani takiego klimatu z pewnością poczują się usatysfakcjonowani po tej lekturze.

[Artykuł sponsorowany]