premiera Wichrów Zimy

Fani fantasy i prozy Martina na całym świecie odliczają dni do wielkiej premiery siódmego sezonu Gry o tron. Tymczasem ze zdwojoną siłą powracają pytania o następną książkę z Serii Pieśni Lodu i Ognia: Wichry Zimy. Jeszcze pod koniec kwietnia tego roku pojawiały się spekulacje, że 6. tom bestselerowej sagi ukaże się przed premierą kolejnego sezonu serialu HBO, a w pierwszej połowie roku Amazon podał datę marcową. Tymczasem do premiery serialu pozostał tydzień i nic nie wskazuje na to, że książka miałaby ukazać się w tym czasie. Natomiast George R.R. Martin wyjeżdża w kolejne długie podróże… Czyżby premiera Wichrów Zimy miała się znowu opóźnić?

winds of winter

Premiera Wichrów Zimy kiedyś nadejdzie?

Premiera nowego sezonu Gry o tron to zawsze dobry moment do ukazania się kolejnej książki w serii. Jednak mija kolejny rok, a serial przegonił już wątki fabularne z książek Martina. Na początku fanów mocno to szokowało i “lekko” denerwowało, ale fakt, że serial jest równie genialny, jak książki, nieco złagodził ich irytację i skłonność do natarczywej krytyki.

Emily Dreyfuss z wired.com wysuwa nawet tezę, którą zresztą świetnie argumentuje, że Martin wcale nie musi wydawać ostatnich dwóch książek z Sagi. W końcu serial genialnie kontynuuje wszystkie wątki, jest na bardzo wysokim poziomie i daje fanom dokładnie to, czego chcą, czyli jak mówi: “więcej Gry o tron.”. Autorka mówi także, że historia Westeros stale się rozwija, we własnym tempie, własnymi kanałami, i to szybciej, niż “powstają zdania w książkach Martina”. Tymczasem sami wiemy, że autor pisze każdą kolejną książkę w astronomicznie długim czasie, kilku lat. I oczywiście każdy fan powie: “książki są lepsze” i oczywiście są. Jednak, jak mówi Emily: “bierzemy to, co jest, a to, co teraz jest: to genialna ekranizacja prozy Martina”.

Premiera Wichrów Zimy ciągle nieznana

Martin

Pinterest

W styczniu 2017 roku jeden z fanów poprosił Martina o to, żeby wreszcie powiedział, na jakim etapie pisania aktualnie się znajduje. Jak mówi Sebastian Kettley z express.co.uk, autor nie był w stanie podać konkretnej daty premiery, ale z charakterystyczną dla siebie szczerością odpowiedział:

“Nie będę owijać w bawełnę, jeszcze nie skończyłem, ale zrobiłem postępy. Nie są one tak duże, jak sądziłem, że będą rok temu, ale są. Fakt jednak, że wtedy myślałam, że do tej pory skończę.”

Od tamtych słów minęło niemal dokładnie pół roku, a teraz fani mają kolejny powód do zdenerwowania. Okazało się bowiem, że Martin planuje w najbliższym czasie wiele intensywnych podróży, chociaż zarzekał się wcześniej, że odpuści sobie podróżowanie, żeby skupić się na pracy. Sierpień będzie dla niego miesiącem wyjazdów, najpierw na ślub w Nowym Yorku i na cykliczne spotkania z wydawcami. Następnie uda się do Finlandii na Worldcon, a potem znowu do Rosji. W ten sposób prace nad książką znowu się opóźnią. W przypadku Martina wydaje się, że rok jest wyjątkowo krótkim okresem czasu.

Premiera Wichrów Zimy i serial – opóźnione 

serial Gra o tron

Pinterest

W tym roku nawet premiera serialu została opóźniona ze względu na fakt, że twórcy David Benioff i Dan Weiss musieli poczekać na sprzyjającą pogodę do kręcenia scen w zimie. Jednak to, co ucieszyło fanów na całym świecie to fakt, że serial nie skończy się na ósmym sezonie. Będą jeszcze spin offy do serii >>>SERIAL GRA O TRON NIE BĘDZIE OSTATNIM PROJEKTEM ZE ŚWIATA WESTEROS.. Mało tego, niedawno ujawniono, że owszem kolejne sezony będą miały mniej odcinków, ale będą one dłuższe, nawet do 80 minut.

Powiązane: FINAŁOWA GRA O TRON TYLKO Z 6-OMA EPIZODAMI, A W 7-YM SEZONIE GOŚCINNIE ED SHEERAN!

Martin dużo pracuje i jest zmęczony

Wydaje się więc, że twórcy serialu i cała produkcja HBO nie zawodzi fanów, a co do samego Martina… to jeszcze w zeszłym roku sam twierdził, że “rozczarował wszystkich, ale najbardziej siebie”. Jednak wbrew pozom pisarz nie spoczywa na laurach, wręcz przeciwnie pracuje niemal bez przerwy.

Niedawno powiedział: „Ciągle pracuje nad kolejnymi projektami, Wild Cards, wiele projektów dla HBO, o których w tej chwili nie mogę mówić, i oczywiście zawsze, zawsze są – Wichry Zimy. Tyle do zrobienia, a dni są takie krótkie. Kocham moją pracę, moje projekty, nad którymi pracuję, ale mam wrażenie, że im bardziej się staram i im ciężej pracuję, tym jestem dalej od ich zakończenia.”

Czekajmy na mistrza

Miejmy nadzieję, że książka wkrótce się ukaże i świat na chwilę zapomni, za co tak się złościł na autora. W końcu to, co trzeba przyznać Martinowi to fakt, że jego książki są pełne niezwykle istotnych detali, dopracowane w każdym szczególe i fascynujące w każdej pojedynczej linijce tekstu.

Tymczasem dla wszystkich fanów, którzy odliczają dni do premiery, z pewnością miła będzie wiadomość, że TaniaKsiazka.pl przygotowała promocję z tej okazji. Książki fantasy w tym proza Martina będą przecenione nawet o 35%. Sprawdźcie tutaj>>>