Kamardyner - kup na TaniaKsiazka.pl

Kamerdyner to książka, która przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom powieści historycznych i literatury pięknej. Powieść z okładką filmową będzie dostępna w sprzedaży już od 6 września 2018 roku, a jej wydanie wiąże się oczywiście z promocją ekranizacji. Książka powstała przy współpracy kilku twórców i od razu stała się wielkim hitem. W błyskawicznym tempie zyskała status bestsellera, a grono jej fanów stale się powiększa. W myśl zasady prawdziwego książkoholika zalecamy, aby najpierw zapoznać się z wersją papierową historii, dopiero później sięgnąć do filmu. Z przyjemnością jednak zaprezentujemy Wam dziś nie tylko zarys fabuły, ale także zapowiedź samej ekranizacji. Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Kamerdyner – powieść, jakiej od lat nie było w Polsce!

Jeśli chodzi o film, to stanowisko reżysera zajął Filip Bajon, natomiast nad scenariuszem pracowali Mirosław Piepka, Michał S. Pruski i Marek Klata – twórcy książki. Premiera ekranizacji zapowiedziana jest na 21 września 2018 roku, więc już całkiem niedługo! Książka z okładką filmową pojawi się oczywiście trochę wcześniej, o czym wspominaliśmy już wyżej.

O czym opowiada zaś sama historia? To losy trzech narodów na przestrzeni pięciu dekad i nieznana, drastyczna zbrodnia. Wśród bohaterów są: Marita, niemiecka panienka z dobrego domu i Mateusz, kaszubski chłopak, który po śmierci matki został przygarnięty przez matkę Marity. Młodzi zakochują się w sobie, ale ich miłość nie jest łatwa. Trudno się dziwić, kiedy w tle majaczy wielka historia. Konflikty między narodami narastały z dnia na dzień. W końcu wybuchła II Wojna Światowa, która zmieniła kształt Europy. Polacy przez chwilę mogli cieszyć się odzyskaną niepodległością i wolnością, która już wkrótce miała znów zostać im odebrana.

Mateusz Kroll przez cały życie będzie zadawał sobie pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi: Kim jestem? Polak, czy Niemiec? Syn koniuszego, czy jaśnie pana? Bratem pięknej Marity von Krauss, czy zakochanym w niej Kaszubem? Kiedy nadejdzie wrzesień 1939 roku, od odpowiedzi na te pytania będzie zależało także jego życie. Miłosna relacja Mateusza i Marity to opowieść niepodobna do innych, złożona, pełna trudnych wyborów, ulotnych nadziei i cierpienia. Ale też wierna faktom historycznym.

Książkę z okładką filmową znajdziecie tutaj.

Natomiast poniżej prezentujemy Wam zapowiedź filmu Kamerdyner: