Kac. Opowieść o poszukiwaniu ratunku - kup na TaniaKsiazka.plKac. Opowieść o poszukiwaniu ratunku to książka zaskakująca i nieco przewrotna. Przypadnie do gustu wszystkim wielbicielom literatury faktu i reportaży. Poza tym uwagę powinien zwrócić na nią każdy, kto od czasu do czasu zmaga się z tym nieprzyjemnym „koleżką”. Prezentowany dziś tytuł będzie dostępny na polskim rynku już od 20 marca 2019 roku. Zainteresowani? Koniecznie sprawdźcie, co znajdziecie w tej niecodziennej książce! Jesteśmy przekonani, że to jedna z tych pozycji, które obowiązkowo powinny znaleźć się w domowej biblioteczce.

Kac. Opowieść o poszukiwaniu ratunku – czy ratunek jest w ogóle możliwy?

Autor książki, dziennikarz, powieściopisarz i gawędziarz, Shaughnessy Bishop-Stall stanął na pierwszej linii odwiecznej wojny ludzkości z kacem. Podjął się niewiarygodnie trudnego, dziennikarskiego śledztwa. Tym samym zagłębił się w niesławne konsekwencje szorstkich poranków. A wszystko po to, by raz a dobrze pozbyć się skutków nocnych szaleństw. A przy tym czerpał garściami z doświadczeń wielkich starych mistrzów, takich jak Noe czy Winston Churchill. Przede wszystkim, dlatego by nikt inny nie musiał już nigdy iść tą drogą.

Cóż, trudno bowiem się nie zgodzić z tym, że kac męczy ludzkość od zarania jej dziejów. I nic dziwnego, że od zawsze człowiek próbował się go pozbyć. Nawet dziś, w świetle rozwiniętej nauki, niewiele wiadomo o tym, jak powstaje. A jeszcze mniej o tym, jak skutecznie go leczyć. Mimo że półki sklepowe pełne są cudownych eliksirów na kaca, wciąż wymyka nam się z rąk prawdziwe antidotum na syndrom „dni po”.

W związku z tym niemal przez 10 lat autor badał najrozmaitsze sposoby radzenia sobie z kacem. Sprawdzał wszystkie plotki i mity oraz podróżował po całym świecie. Tym samym mierzył się z pływaniem z niedźwiedziami polarnymi, kroplówkami z soli fizjologicznej czy jedzeniem sierści starego psa. A wszystko po to, by czytelnicy dowiedzieli się, który z tych sposobów naprawdę działa. Poza tym raczy odbiorców opowieściami i anegdotami o długiej i brzemiennej w skutki relacji ludzkości z alkoholem. A przy tym dzieli się radami wszystkich poznanych specjalistów w sprawie kaca, od Kingsleya Amisa do człowieka spotkanego (przypadkiem?) w pubie.

Kac. Opowieść o poszukiwaniu ratunku znajdziecie tutaj.