John Green powraca z nową powieścią

John Green powraca z nową powieścią!Dobra wiadomość dla wszystkich fanów pisarza! John Green powraca z nową powieścią, a jej premiera przewidywana jest na październik tego roku. Już widzimy, jak na twarzach Czytelników pojawiają się szerokie uśmiechy. I nic dziwnego, John Green jest bowiem ostatnio jednym z najbardziej poczytnych autorów.

Kariera pisarska Greena nabrała rozpędu po opublikowaniu powieści pt. Gwiazd naszych wina. Ekranizacja wspomnianej książki dopełniła jedynie sprawy i od tego czasu książki pisarza rozchodzą się niczym świeże bułeczki. Nic więc dziwnego, że postanowił on skorzystać z fali wznoszącej i zapowiada kolejną nowość. W końcu zasada „kuj żelazo, póki gorące” jest stara (i sprawdzona!) jak świat. Co tym razem przygotował Green? Koniecznie czytajcie dalej!

John Green powraca z nową powieścią – kilka szczegółów

Warto tutaj wspomnieć, że na nową powieść z rąk pisarza fani musieli czekać aż 6 lat! Nic więc dziwnego, że informacja o kolejnej publikacji zrobiła furorę wśród Czytelników. Tytuł najnowszej powieści brzmieć będzie Turtles All the Way Down. A o czym będzie opowiadać? To historia szesnastoletniej Azy Holmes, która niemal od zawsze zmaga się z chorobą psychiczną. Mimo tego nie poddaje się i bierze w swoje ręce wyjaśnienie pewnej sprawy. Chodzi o tajemnicze zaginięcie jednego z miliarderów.

Sam wydawca na temat najnowszego pomysłu Greena dodaje coś jeszcze. Otóż książka ma opowiadać o długoletniej przyjaźni, bliskości i niespodziewanym oraz zaskakującym spotkaniu po latach. Nie ma też wątpliwości, że oprócz klasycznej rozrywki książka dostarczy odbiorcom wielu powodów do dyskusji.

Również sam autor miał coś do dodania na temat najnowszej publikacji. Jak sam zaznacza, historia jest w pełni fikcyjna, jednak zawiera sporo osobistych akcentów. Wszystko przez to, że Green w dzieciństwie miał styczność z podobną chorobą, z którą będzie musiała zmierzyć się jego bohaterka.

Nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i czekać do października. Tymczasem, jeśli ktoś jeszcze nie miał styczności z twórczością Johna Greena, to tutaj znajdziecie jego wszystkie powieści. Gorąco polecamy!