John Boyne znów porusza nową powieścią

 John Boyne znów porusza nową powieścią - kup książkę na www.taniaksiazka.pl

 John Boyne znów porusza nową powieścią

John Boyne powraca z kolejną świetną książką o tematyce wojennej. Jeśli po jego książkach Chłopiec w pasiastej piżamie i Chłopiec na szczycie góry czekaliście na kolejną tak samo dobrą powieść autora, to się doczekaliście. Jego nową powieść polecam Wam z czystym sumieniem. Czyta się ją szybko i lekko mimo trudnej tematyki. Autorowi znów udało się napisać bardzo dobrą wojenną powieść, która poruszy każdego Czytelnika.

Ja osobiście jestem fanką powieści o tematyce wojennej. Pierwsza książka autora Chłopiec w pasiastej piżamie zrobiła na mnie takie wrażenie, że przez kilka dni nie mogłam się otrząsnąć i przestać myśleć o tej książce i o koszmarze, jakim była wojna. Tym razem było podobnie – najnowsza książka autora to świetna i obowiązkowa pozycja dla fanów literatury wojennej. John Boyne znów porusza nową powieścią.

Zostań, a potem walcz – o czym jest?

Zostań a potem walcz to opowieść o chłopcu, którego dzieciństwo zostaje przerwane przez wojnę. Kiedy Alfie kończy 5 lat, świat nie może cieszyć się jego urodzinami, gdyż tego samego dnia wybucha I wojna światowa. Ojciec Alfiego obiecuje synowi i żonie, że nie zaciągnie się na ochotnika do wojska. Jednak już kolejnego dnia łamie obietnicę i wraca do domu w mundurze oświadczając, że idzie walczyć za ojczyznę. Alfie jeszcze mało z tego rozumie, ale ojciec mówi mu, że teraz to on będzie głową rodziny. Po wyjeździe ojca chłopiec bierze sobie sobie do serca jego słowa i pomaga matce pracując na dworcu jako pucybut. Pewnego dnia Alfie czyszcząc buty lekarzowi wojskowemu w jego dokumentach dostrzega nazwisko swego ojca! Za cel stawia sobie odnalezienie ojca i przywiezienie go do domu.

 

John Boyne znów porusza nową powieścią.

http://replika.eu/

Kolejna wojenna powieść na miarę Chłopca w pasiastej piżamie

Jeśli lubicie powieści wojenne to książka Zostań a potem walcz jest właśnie dla Was. To kolejna książka autora, w której przedstawia wojnę z perspektywy dziecka, pozwala nam patrzeć na świat ogarnięty wojną oczami kilkuletniego chłopca. Dla Alfiego wszystko jest czarne albo białe, on wie, że musi uratować swego tatę i robi wszystko, by mu się to udało. Układa w głowie plan i w tajemnicy przed wszystkimi go realizuje. Pokazuje swoją siłę, mądrość i upór a także zaradność i mimo, że jest jeszcze dzieckiem to idzie do przodu jak burza, realizując postawiony sobie cel, bo wie, że wszystko zależy od niego.

Zostań a potem walcz  to książka o wojnie i miłości, o śmierci, ale też i o tym, że nadzieja umiera ostatnia. Ta historia mówi o tym, że wojna mimo, że straszna niektóre rodziny potrafi oszczędzić i pozwala im wrócić do normalnego życia. Co prawda jest to życie z bliznami na ciele i duszy, ale jednak życie. Bardzo gorąco polecam Wam lekturę tej książki.

Ocena Rudej
 • 8/10
  Jak mocno książka mnie wciągnęła? - 8/10
 • 9/10
  Jak oceniam styl pisania, język i warsztat autora? - 9/10
 • 10/10
  Czy warto przeczytać tę książkę ponownie? - 10/10
 • 10/10
  Czy bohaterowie wzbudzili sympatię? - 10/10
9.3/10

Fragment recenzji

Zostań a potem walcz to książka o wojnie i miłości, o śmierci, ale też i o tym, że nadzieja umiera ostatnia. Ta historia mówi o tym, że wojna mimo, że straszna niektóre rodziny potrafi oszczędzić i pozwala im wrócić do normalnego życia. Co prawda jest to życie z bliznami na ciele i duszy, ale jednak życie. Bardzo gorąco polecam Wam lekturę tej książki.