Jest krew... nowe opowiadania Stephena Kinga już w tym miesiącu!

Czytaliście, a może oglądaliście Outsidera? Chyba najciekawszą postacią z tej powieści Kinga jest Holly Gibney, którą fani pisarza znają też z jego trylogii o Billu Hodgesie (Pan Mercedes, Znalezione nie kradzione i Koniec warty). Chcecie poznać nową odsłonę losów tej niezwykłej bohaterki? Zatem już niedługo będziecie mieć ku temu okazję.

Jest krew... nowe opowiadania Stephena Kinga już w tym miesiącu! Zamów w przedsprzedaży w TaniaKsiazka.pl

Nowe opowiadania Stephena Kinga – premiera 28 kwietnia

Już 28 kwietnia premierę będzie miała najnowsza książka mistrza grozy – Jest krew…, która ukaże się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-Ka. To nowe opowiadania Stephena Kinga, a bohaterką tytułowego jest właśnie Holly.

Jest krew... - sprawdź w TaniaKsiazka.plW tej ponad 500 stronicowej książce znajdziemy 4 nowe nowele: tytułową Jest krew… (If It Bleeds), Życie Chucka (The Life of Chuck), Telefon pana Harrigana (Mr. Harrigan’s Phone) i Szczur (Rat). Tematyka wszystkich oscyluje wokół zła i walki dobra ze złem, leitmotivu twórczości Stephena Kinga.

Jak możemy przeczytać w opisie zamieszczony na stronie wydawcy, w opowiadaniu Jest krew... Holly Gibney będzie musiała zmierzyć się ze swoimi największymi lekami, jednak tym razem będzie zdana sama na siebie.

Telefon pana Harrigana to nowela, której tematem jest niezwykła przyjaźń, jakiej nie przeszkadza ani różnica pokoleniowa, ani śmierć.

Z kolei w opowiadaniu Życie Chucka King skupia się na idei, że w każdym człowieku zmaga się ze sobą wiele osobowości.

W Szczurze portretuje postać niespełnionego pisarza, którego zżera ambicja, a ta przecież może mieć bardzo mroczną stronę.

Kiedy na ekran?

Dzieci kukurydzy, Skazani na Shawshank, Mgła, 1408, 1922… – to jedne z tych bardziej znanych i zekranizowanych opowiadań Stephena Kinga. Jestem ciekawa czy te najnowsze też staną się podstawą filmowych adaptacji. Ostatnio niemal każda nowa książka autora zostaje przerobiona na scenariusz 😉

W każdym razie na premierę Jest krew… czekam z niecierpliwością. Już się nie mogę doczekać, kiedy będę mogła ją przeczytać. Nowe opowiadania Stephena Kinga możecie złapać w przedsprzedaży w tym miejscu.

A Wy jesteście fanami Stephena Kinga? Które z jego opowiadań lubicie najbardziej?