Janusz Majewski. Film – kobieta jego życia to niezwykle malownicza biografia znanego, polskiego reżysera, scenarzysty i pisarza. Zofia Turowska, jako pierwsza podjęła się trudnego zadania stworzenia książki opowiadającej o tak wielkiej postaci. Jest to więc nie lada gratka dla wszystkich, którzy cenią sobie wartościowe życiorysy sławnych osób.

Janusz Majewski

Jaki był Janusz Majewski?

Film to jego bezgraniczna i bezwarunkowa miłość życia. W tym ruchomym obrazie najpierw się zadurzył, później zakochał, a ostatecznie rozmiłował, co trwa do dziś. Można rzec, że jest to kobieta jego życia. Niemal od dzieciństwa Majewskiemu towarzyszyło uczucie, że kino stanie się nieodłącznym elementem jego egzystencji. Już jako siedmiolatek otrzymał pod choinkę dziecięcy projektor filmowy. Następnie w głowie zrodził się plan, by wstąpić do filmówki. Losy potoczyły się nieco inaczej, skończył bowiem architekturę w Krakowie. Ale miłość do filmu i kina nigdy nie przepadła i nie wygasła. Kilka lat później udało się mu ukończyć studia na Wydziale Reżyserskim.

Dziś rozpoznają go niemal wszyscy miłośnicy kina. Jego osiągnięcia zostały uhonorowane gwiazdą w Alei Gwiazd, w Łodzi. Na koncie ma również nagrodę Orła w kategorii „Za osiągnięcia życia”. To jego wspaniałej osobie zawdzięczamy takie hity jak: Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię, Zazdrość i medycyna, Excentrycy czy serial Siedlisko.

Wprawne, dziennikarskie oko Zofii Turowskiej zarejestrowało wyjątkowy portret Janusza Majewskiego. To czytelnicza podróż przez świat kina i filmu, w którą warto udać się mając u boku tak sławnego reżysera. Odbiorcy mają jedyną w swoim rodzaju szansę poznać tę wielką postać. Jego charakter, drogę rozwoju talentu i profil człowieka różnych czasów, ustrojów i nurtów.

Biografię pt. Janusz Majewski. Film – kobieta jego życia znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!