The President Is Missing - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

James Patterson znów zaskakuje, a dzięki temu w ostatnim czasie jest o nim naprawdę głośno. Wszystko za sprawą najnowszych powieści i gorących zapowiedzi, wychodzących spod pióra autora.

Serca Czytelników bez wątpienia skradł niezwykłymi powieściami sensacyjnymi, zabarwionymi nutą tajemniczości i mroku. Teraz odbiorcy na całym świecie będą mieli okazję zapoznać się thrillerem wspomnianego pana. Najciekawsze jest to, że tej książki Patterson nie stworzy sam a z…prezydentem i to nie byle jakim!

James Patterson znów zaskakuje – niezwykły duet

James Patterson znów zaskakuje The President Is Missing Do współpracy tym razem pisarz zaprosił Billa Clintona, byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Właściwie nie ma nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę fakt, iż autor słynie z wynajmowania innych pisarzy, by ci stworzyli powieść, do której on dostarczył cały konspekt.

Teraz jednak sprawy mają się nieco inaczej, bo Clinton nie zalicza się przecież do grona artystów. Skąd więc pomysł na taki duet? Okazuje się, że nie jest to dzieło przypadku. Obaj panowie mogą poszczycić się przeszło dziesięcioma latami wspólnej znajomości. Ciekawostką może okazać się fakt, że były prezydent USA jest zapalonym miłośnikiem thrillerów oraz kryminałów. W wolnych chwilach lubi grywać golfa, z Pattersonem właśnie.

Współpracy podjęli się już w 2016 roku, kiedy to zaczęły powstawać pierwsze rozdziały książki. Źródłem inspiracji dla obu panów był prawnik, którego oboje zatrudniają. Książka ma nosić tytuł The President Is Missing, co w wolnym tłumaczeniu oznacza – Prezydent zaginął. O tym wydarzeniu poinformowały opinię publiczną wydawnictwa Alfred A. Knopf oraz Little, Brown and Company, które zapowiadają premierę powieści na czerwiec 2018 roku.

Współpraca oczami autorów

O czym będzie opowiadać historia? Czytelnicy mogą spodziewać się unikalnej mieszanki intryg oraz celowych zmian tempa akcji, które skutecznie będą wzmagać napięcie wśród odbiorców. Łatwo domyślić się, że nie obejdzie się również bez zakulisowych rozgrywek na najwyższych szczeblach władzy.

Oto jak ten projekt komentuje autor:

Praca z prezydentem Clintonem to przełomowe wydarzenie w mojej karierze, a posiadanie dostępu do jego osobistego doświadczenia w wyjątkowy sposób wpłynęło na tę powieść. Ja jestem opowiadaczem, a wiedza prezydenta Clintona pozwala nam przedstawić coś naprawdę interesującego. To rzadka kombinacja – czytelników oczywiście wciągnie suspens, ale będą również mogli spojrzeć od środka na to, jak to jest być prezydentem.

Bill Clinton dodaje:

Praca nad książką o prezydenturze – opierając się na tym, co wiem o pełnieniu tej funkcji, życiu w Białym Domu i sposobie funkcjonowania Waszyngtonu – była dobrą zabawą. Praca z Jimem była wspaniała. Od dawna jestem jego fanem.

Sięgniecie po tę pozycję, kiedy tylko ujrzy światło dzienne? Chcąc umilić wam oczekiwanie, zapraszamy do zapoznania się z dotychczasowymi powieściami Pattersona, które ukazały się na naszym rynku. Znajdziecie je tutaj.