W końcu maj zaczął rozpieszczać nas wiosennym ciepełkiem. A ja trochę przewrotnie mam dla Was książki, które nieco zmrożą atmosferę. Co powiecie na dreszczyk emocji? Na zagłębienie się w kryminalną zagadkę i odkrywanie mrocznych sekretów skrywanych przez bohaterów? Kryminał, sensacja i thriller – ich czytanie, kiedy za oknem szaleją pierwsze wiosenne burze, wprowadzi Was w wyjątkowy nastrój. 😉

Jakie mroczne sekrety poznacie tej wiosny?

Wyszperałam dla Was książkowe nowości i zapowiedzi, na które w najbliższym czasie warto zwrócić uwagę. Zatem chcecie wiedzieć, jakie mroczne sekrety poznacie tej wiosny?

Tajemnice sielankowej angielskiej miejscowości – Morderstwo ma motyw

Morderstwo ma motyw Francisa Duncana to pierwszy tom cyklu klasycznych angielskich kryminałów, których głównym bohaterem jest Mordecai Tremaine. Zatem jeżeli Wasze czytelnicze serduszka skradły książki Agathy Christie, ta też może Wam się spodobać.

Dalmering to pełna uroku miejscowość. Jednak nie można dać się zwieść pięknemu krajobrazowi, bo to tylko płaszcz, pod którym mieszkańcy skrywają swoje tajemnice.

Mordecai Tremaine, detektyw amator i gorliwy badacz ludzkiej natury, nie może oprzeć się pokusie i postanawia pomóc policji w rozwiązaniu sprawy zagadkowego morderstwa. Jego ofiarą padła jedna z organizatorek amatorskiego przedstawienia pt. Morderstwo ma motyw.

Książka jest już dostępna od 20 maja. Możecie znaleźć ją w tym miejscu.

Sekret pochodzenia Aliny – Znak kukułki

Alina, główna bohaterka książki Znak kukułki Anny Bichalskiej, stara się rozwikłać zagadkę własnej przeszłości. Wie o sobie tylko tyle, ile przeczytała w starych artykułach i liście, który przed śmiercią zostawił jej przybrany ojciec. Tajemnica jej pochodzenia łączy się ze sprawą zaginięć dzieci sprzed dwudziestu lat. Historia będzie jeszcze bardziej skomplikowana.

Ta książka Anny Bichalskiej to opowieść o traumie i poszukiwaniu własnej tożsamości. Żeby poznać tajemnicę pochodzenia głównej bohaterki, warto zajrzeć w to miejsce.

Zagadka pewnego samobójstwa – Zranić marionetkę

Zranić marionetkę to pierwszy kryminał od Katarzyny Grocholi, popularnej autorki powieści obyczajowych.

Wszystko wskazuje na to, że warszawski biznesmen popełnił samobójstwo. Tylko że niedługo po nim zaczynają w tajemniczych okolicznościach ginąc też inni. Natan – doświadczony policjant, zaczyna podejrzewać, że może mieć do czynienia z seryjnym mordercą. W śledztwie pomaga mu młoda doktorantka antropologii. Analiza kolejnych tropów doprowadzi ich do przerażających wniosków.

Też możecie zgłębić tę tajemnicę. Pierwszy kryminał Katarzyny Grocholi trafi do księgarń 30 maja. A już dziś w przedsprzedaży znajdziecie go tutaj.

Do czego może doprowadzić… Plotka?

Plotka to thriller, którego autorką jest Lesley Kara. Inspiracją do napisania tej książki były prawdziwe wydarzenia.

Flinstead to senne nadmorskie miasteczko. To właśnie ten spokój spodobał się Jo. Zamieszkała tu wraz z synkiem, żeby zacząć wszystko od nowa. Gdy Joanna na placu zabaw słyszy plotkę, że w ich miasteczku pod zmienionym nazwiskiem zamieszkała słynna dzieciobójczyni, jest wstrząśnięta i przekazuje wiadomość dalej. Pewnego dnia dostaje wiadomość z pogróżkami. Jo nie może być pewna, komu może ufać.

Książka jest już w sprzedaży i znajdziecie ją w tym miejscu.

Sekret autorki bestsellerów – Coraz większy mrok

Grochola nie jest jedyną pisarką, która zyskała popularność na gruncie literatury kobiecej, a teraz próbuje swoich sił w tej mroczniejszej literaturze gatunkowej. Coraz większy mrok to pierwszy thriller psychologiczny, który wyszedł spod pióra bestsellerowej Colleen Hoover. Ta książka trafi do księgarń 19 czerwca, a już dziś chcę zwrócić na nią Waszą uwagę.

Dzięki swoim thrillerom Verity Crawford zyskała popularność. Autorka właśnie pracowała nad kolejną częścią swojej bestsellerowej serii, gdy wskutek wypadku została sparaliżowana. W skończeniu książek ma jej pomóc Lowen, pisarka zatrudniona przez męża Verity.  Lowen w dokumentach i notatkach autorki znajduje niepokojący tekst, który jest swoistą spowiedzią Verity. Gdy zagłębia się w rodzinne sekrety, sama zaczyna pogrążać się w mroku…

Książkę w przedsprzedaży możecie znaleźć w tym miejscu.

Jakie mroczne sekrety macie zamiar poznać tej wiosny?