J.J. Abrams zrobi spin-off Lśnienia, serial Overlock

Stephena Kinga na ekranach nigdy dość 😉 Nic dziwnego, że wymyślone przez niego historie nieustannie inspirują filmowców i chyba nie ma miesiąca, żeby w sieci nie pojawiły się informacje na temat planowanych produkcji lub tych, które właśnie powstają. Tym razem fimowo-książkowe odmęty internetu pobiegła wieść, że J.J. Abrams zrobi serialowy spin-off Lśnienia.

J.J. Abrams zrobi spin-off Lśnienia, serial Overlock

Na podstawie historii Danny’ego z Lśnienia i późniejszej kontynuacji (Doktor Sen) powstało już kilka produkcji. Najbardziej znany jest horror Stanleya Kubricka z 1980 roku z Jackiem Nicholsonem w roli Jacka Torreance’a. Całkiem niezły film Doktor Sen Mike’a Flanagana z Ewanem McGregorem w roli dorosłego Danney’ego miał premirę jesienią zeszłego roku.  Już mniej fanów autora wie, że w latach 90. na podstawie Lśnienia powstał też w miniserial ze Stevenem Weberem jako Jackiem Torrance’em.

J.J. Abrams zrobi spin-off Lśnienia, serial Overlock

Lśnienie. Sprawdź w TaniaKsiazka.pl >Tym razem za wymyśloną przez Stephena Kinga historię o nawiedzonym hotelu zabiera się J.J. Abrams, reżyser takich produkcji jak np. serial Zagubieni i filmów Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy czy Gwiezdne wojny: Skaywalker. Odrodzenie

Abrams będzie realizował projekt dla stacji HBO, które ma być spin-offem kingowskiego Lśnienia. Podstawą serialu ma być historia nawiedzonego hotelu, jasno mówi o tym tytuł produkcji – Overlock, który jest właśnie nazwą hotelu. W polskim przekładzie książek Kinga (Lśnienie, Doktor Sen) nazwa hotelu została przetłumaczona jako „Panorama”.

Doktor Sen - sprawdź w TaniaKsiazka.pl >Na razie o serialu wiadomo tylko tyle, że ma powstać. Zatem nie wiemy, kto miałby w nim zagrać ani nie znamy daty prognozowanej premiery. Będziemy wypatrywać kolejnych szeptów z sieci na ten temat.

Tymczasem zachęcam Was do sięgnięcia po jedne z moich ulubionych książek Stephena Kinga: Lśnienie i Doktor Sen. Wszystkie książki autora, w tym tez najnowszy zbiór opowiadań Jest krew… możecie znaleźć w tym miejscu.

 

Powiązane artykuły: