Fani Remigiusza Mroza mają niemałe powody do zadowolenia. Inwigilacja, najnowsza powieść stworzona przez pisarza ukaże się na polskim rynku już 15 marca 2017 roku. Co prawda to jeszcze miesiąc, ale my już teraz z przyjemnością przedstawiamy wam, czego tym razem możecie spodziewać się po dziele, które stworzył.

Inwigilacja – temat na czasie?

Trudno się nie zgodzić z faktem, że w dzisiejszej dobie inwigilacja jest tematem drażliwym oraz stanowi spory problem. Jak się okazuje, może też stać się impulsem do stworzenia sensacyjnej powieści.

Kilkanaście lat temu na wakacjach w Egipcie zaginął pewien chłopak. Teraz jednak jego osoba pojawia się na jednym z warszawskich osiedli. Jest jednak jeden problem. Mężczyzna nosi zupełnie inne imię i nazwisko, niż zaginiony. Co więcej, rodzice rozpoznają w nim własnego syna. On jednak uparcie utrzymuje, że zupełnie nic nie łączy go z zaginionym. Całą sprawę komplikuje dodatkowo fakt, iż bohater zmienił wyznanie na islam. A z tego powodu stał się interesującym obiektem służb. W końcu wymiar sprawiedliwości stawia mu zarzut przygotowywania zamachu terrorystycznego. Mężczyzna zwraca się o pomoc do prawniczki, która na koncie ma słynną sprawę, w której obroniła pewnego Roma.

Joanna Chyłka niechętnie podejmuje się wyzwania. Cięty język to nie jedyna jej cecha rozpoznawcza. Okazuje się, że kobieta słynie też z niechęci do obcych. Ponadto nie ma żadnej gwarancji, że jej klient w istocie nie planuje zamachu…

Jak więc widać, Remigiusz Mróz nie wypadł z formy! Fanom serwuje kolejną, porywającą opowieść o całkiem aktualnym temacie. Przypominamy, że premiera przewidziana jest na 15 marca bieżącego roku. Książkę Inwigilacja znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy wszystkim miłośnikom wciągających i zagadkowych kryminałów.