Intymne życie zwierząt to książka idealna dla najmłodszych, ciekawych świata Czytelników. Nie od dziś wiadomo, że dzieci to mali odkrywcy. Zadają sto pytań na minutę i często niejeden rodzic popada w zakłopotanie, nie znając na nie dobrej odpowiedzi. Sytuacja staje się bardziej krępująca, kiedy pytania zaczynają dotyczyć kwestii rozmnażania, choćby zwierząt. Jak odpowiednio opowiedzieć o tym maluchowi? Każdy, kto ma takiego malucha w domu, wie, że dziecko jest niezwykle dociekliwe i na pewno nie da się zbyć jakąś ogólną odpowiedzią. A ponieważ pociechy mają wielki zapał do odkrywania i poznawania nowych rzeczy, będą zaciekle drążyły temat, niekoniecznie ku radości rodziców. W takim wypadku z pomocą przychodzi autorka niniejszej książki, Katharina von der Gathen. Ta niemiecka edukatorka seksualna od lat pracuje z dziećmi i nastolatkami, pochodzącymi z różnych środowisk. Jej najnowszy projekt odpowiada na wiele nurtujących pytań dotyczących seksu zwierząt, w sposób przystępny i odpowiedni dla najmłodszych.

Intymne życie zwierząt, czyli skąd się biorą małe zwierzęta?

Kiedy już sięgniecie po tę książkę, z pewnością doznacie niemałego szoku. I to nie ze względu na poruszany w niej temat. Okazuje się, że istnieje bardzo wiele odpowiedzi na jedno, zdawać by się mogło bardzo proste, pytanie: Jak rozmnażają się zwierzęta?. Otóż sprawa wcale nie jest taka prosta i oczywista. Nie ma dwóch takich samych sposobów, a rytuały godowe, techniki uwodzenia czy modele wychowywania młodych różnią się zależnie od gatunku. A każdy z nich dopracował swoje techniki do perfekcji.

Z prezentowanej dziś książki można dowiedzieć się wielu ciekawych i zaskakujących faktów. Czy wiedzieliście, że skorpiony potrafią być czułe a pluskwy brutalne? Albo o tym, że potomstwo rekinów rywalizuje ze sobą już od chwili bycia niewielką ikrą? To oczywiście nie koniec. Jest tutaj znacznie więcej niezwykle fascynujących opowieści, które skutecznie poruszą wyobraźnię najmłodszych. Ponadto w środku znajdują się liczne obrazki, które wspomogą edukację i zainteresują najmłodszych. Całość została napisana w sposób w pełni dostosowany do wieku dziecka, jego poziomu rozwoju, stopnia logicznego myślenia i zadowoli ciekawość najdociekliwszego szkraba.

Książkę pt. Intymne życie zwierząt znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!