If it Bleeds

If it Bleeds – taki tytuł nosi najnowszy projekt mistrza grozy i horroru, Stephena Kinga. W związku z tym powody do zadowolenia mają wszyscy miłośnicy twórczości pisarza. A poza tym cieszyć powinien się każdy, kto uwielbia mroczną literaturę z elementami sensacji i thrillera. Jak się okazuje, Stephen King nie zwalnia pisarskiego tempa. Tym samym już 5 maja 2020 roku w sprzedaży pojawi się jego najnowsza książka. Będzie to zbiór czterech dłuższych nowel – forma, którą pisarz w ostatnim czasie bardzo sobie upodobał. Poza tym to nie koniec dobrych informacji. W zapowiedzianej książce pojawi się Holly Gibney, znana czytelnikom z serii Pan Mercedes. Chcecie poznać więcej szczegółów? Koniecznie czytajcie dalej!

If it Bleeds

If it Bleeds – kilka słów o nowym projekcie Kinga

If It Bleeds ANazwa całego zbioru wzięła się od najważniejszej powieści w nim zawartej, czyli historii pt. If it Bleeds. Co ciekawe, nawiązuje ona do powiedzenia, którym bardzo często posługują się dziennikarze wiadomości. Chodzi u to: If it Bleeds, it Leeds, co w wolnym tłumaczeniu znaczy: Jeśli jest krew, jest czołówka. Cóż, nie od dziś przecież wiadomo, że media uwielbiają krwawe i sensacyjne tematy. I taki też pojawi się we wspomnianej noweli, której główną bohaterką będzie właśnie Holly Gibney.

Kobieta z agencji detektywistycznej Uczciwi Znalazcy pracuje nad sprawą zaginionego psa. Poza tym starannie dba o If It Bleedsrozwój własnej asertywności. Pewnego dnia w telewizji ogląda materiał na temat bomby w jednym z gimnazjów. Następnie późną nocą śledzi kolejny raport z miejsca zdarzenia. I zdaje sobie sprawę, że coś jest nie tak z korespondentem, który pojawił się tam jako pierwszy.

Ponadto w tej historii pojawi się jeszcze jedna znana postać. To Ralph Anderson z Outsidera. Na fanów czeka więc prawdziwa gratka. Na razie niestety nic nie wiadomo na temat trzech pozostałych nowel.

Przypominamy, że światowa premiera tomu If it Bleeds przewidywana jest na 5 maja 2020 roku. Obok macie okazję zobaczyć dwie wersje okładek. Amerykańską (z kotem) i brytyjską (biała). Jeśli tylko pojawi się polska wersja, od razu damy Wam znać.

Tymczasem tutaj znajdziecie pozostałe książki Stephena Kinga.