Idę tam, gdzie idę - biografia Kazika - zapowiedź Idę tam, gdzie idę

Kazik Staszewski, lider zespołu Kult – jedni go lubią, inni nie darzą sympatią, ale na pewno nie ma takich, którzy by go nie znali. Kolejne pokolenie słuchaczy wyrasta na jego piosenkach. I choć powstają nowe – te napisane dawniej się nie starzeją. Aktualne, często metaforyczne teksty, humorystyczne i buntownicze zacięcie, wpadająca w ucho muzyka z charakterystycznym brzmieniem instrumentów dętych i szczerość przekazu to mocne strony jego utworów. Któż nie zna Baranka, 12 groszy, Arahji, Dziewczyny bez zęba na przedzie czy Mieszkam w Polsce? Teraz można poznać bliżej jego życie. Już 30 listopada w księgarniach pojawi się rozszerzone wydanie bestsellerowej autobiografii Kazika –  Idę tam, gdzie idę.

Idę tam, gdzie idę Autobiografia Kazika Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Idę tam, gdzie idę – biografia Kazika, Kazik Staszewski, Rafał Księżyk 

Pięćdziesięciosiedmioletni artysta niedawno ponownie zyskał rozgłos. Razem z grupą Kult otrzymał platynową płytę za krążek Wstyd i wydał album koncertowy Pol”And”Rock Festiwal 2019. Pojawił się też na ekranach kin i na platformie Netflix. Jednak najgłośniej zrobiło się wokół niego za sprawą usunięcia z Listy Programu Trzeciego jego kontrowersyjnej piosenki pt.: Twój ból jest większy niż mój. Jeden ruch osób decyzyjnych i rozpoczęła się masowa rezygnacja z pracy dziennikarzy kultowej (nomen omen) Trójki.

Niedawno zaś w sieci zawrzało ponownie, gdy lider zespołu disco-polo Bayer Full przy okazji zamieszania w związku z wypłatami dotacji dla artystów z Funduszu Wsparcia Kultury, nawiązując do wypowiedzi Kazika, który nie starał się o pieniądze, zadał pytanie:Kto by chciał ich płytę kupić? Kto pamięta taki zespół jak Kult?”. I to była dla Staszewskiego najlepsza reklama. Po tej wypowiedzi bowiem płyty Kultu rozeszły się z prędkością światła i zapowiedziano dotłoczenie kolejnych krążków. Te  dwa incydenty to dobra okazja, by poznać Pana Staszewskiego bliżej. Zwłaszcza że właśnie na rynku pojawia się książka Idę tam, gdzie idę – biografia Kazika.

Kazik, czyli „człowiek-legenda” za życia

Kazik Staszewski „stoi na scenie” nieprzerwanie już 36 lat! W ramach projektów muzycznych: Kult, KNŻ (Kazik Na Żywo) i jako Kazik (solo) stworzył utwory, które na stałe weszły do weszły do kanonu polskiej piosenki. Tym samym odmieniły go raz, na zawsze. Byłoby zatem wielką stratą, gdyby Polacy nie mieli okazji poznać takiej persony! Osoby, która wytłuszczonymi literami zapisała się w muzycznej historii naszej Ojczyzny. „Zawsze sobie mówiłem, że pewne historie pozwolę opublikować dopiero po mojej śmierci, ale niekoniecznie muszę się tego trzymać” – cieszymy się, że artysta postanowił nie być konsekwentny i teraz możemy sięgnąć po jego wspomnienia.

W autobiografii Idę tam, gdzie idę, Kazik przedstawia tę stronę siebie, której nie znamy. Dzieli się słabościami i przyznaje do wybryków. Mówi o używkach, kulisach branży muzycznej i o… pustce. Wszystko to, co do tej pory słyszeliśmy od niego o miłości, przyjaźni, religii, polityce, zwątpieniu i nadziei, dopiero na kartkach książki nabiera wyrazu: krwi, ciała i humoru.

Idę tam, gdzie idę – historia człowieka uwikłanego w historię kraju

Książka Idę tam, gdzie idę to rzecz o osobistej perspektywie, a równocześnie traktująca o doświadczeniu całych generacji. To arcyciekawe spotkanie z historią. Zagłębiamy się w niej bowiem w realia codziennego i niecodziennego życia w Polsce ostatniego półwiecza. Poznajemy dzieciństwo w śródmieściu PRL’owskiej Warszawy. Patrzymy na Stan Wojenny oczami punków i Świadków Jehowy. Dotykamy drapieżnego czasu transformacji, równie niebezpiecznego, co inspirującego. Pojawiają się tu również internetowe jatki i polityczne podziały nowego wieku. Poruszą nas również cienie wojny i komunizmu, a także zasmakujemy walącego się współczesnego świata New Jersey i Teneryfy.  Poznamy spojrzenie Kazika na świat. Równie uniwersalnie, jak jego piosenki.

Idę tam, gdzie idę Autobiografia Kazika sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

Rozmowa Kazika z Rafałem Księżykiem

Książka ma charakter rozmowy. Kazimierz Staszewski spotkał się z Rafałem Księżykiem – dziennikarzem i krytykiem muzycznym. Mężczyzna redagował magazyny Brum, Plastik, Antena Krzyku, Aktivist, a dziś pracuje jako redaktor naczelny magazynu Playboy. Jest też współautorem bestsellerowych autobiografii muzyków: Desperado Tomasza Stańki, Kryzys w Babilonie Roberta Brylewskiego i AD/HD Tymona Tymańskiego, a także autorem eseju 23 cięcia dla Williama S. Burroughsa.

Zaintrygowany autobiografią Kazika Idę tam, gdzie idę? Swój egzemplarz możesz zamówić w tym miejscu.

Powiązane artykuły: