I love Korea - K-pop, kimchi i cała reszta - zapowiedź I love Korea

Dla Europejczyków kultura Dalekiego Wschodu od zawsze stanowiła zagadkę. Tak różna od naszej – pełna tajemnic, swoistego mistycyzmu, specyficznych obrzędów, nieznanych bóstw, czy praktyk uzdrawiających ciało i duszę. Z drugiej strony intrygowała ta wielkomiejska inność, o której słyszało się tylko z opowieści podróżników, czy oglądało w filmach.

Obecnie powszechny dostęp do Internetu sprawił, że o kulturze Dalekiego Wschodu wiemy znacznie więcej. Stała się ona znana na całym świecie i coraz bardziej popularna. Fascynuje, inspiruje, a jej elementy powoli zaczynają przenikać do innych kultur. Jeśli fascynuje Cię życie oddalone od Ciebie o prawie 8 tysięcy kilometrów, lubisz świat różnorodnych strojów, specyficznej muzyki i azjatyckiej kuchni i pragniesz zagłębić się w koreańskie klimaty, to koniecznie przeczytaj książkę I love Korea. K-pop, kimchi i cała reszta, która 16 czerwca ukaże się nakładem Wydawnictwa Mova.

I love Korea. K-pop, kimchi i cała reszta Sprawdź na TaniaKsiazka.pl >>

I love Korea – K-pop, kimchi i cała reszta

Autorem książki I love Korea. K-pop, kimchi i cała reszta jest brytyjski pisarz i dziennikarz, Daniel Tudor. Za sprawą tego fascynującego przewodnika kulturowego autor zabierze Cię w daleką podróż do Korei Południowej i przybliży życie w tym jednym z najmodniejszych obecnie państw. Lektura ta jest dedykowana zarówno dla tych osób, które już się nim interesują, jak i dla tych, którzy dopiero powoli odkrywają jego tajemnice i chcą się dowiedzieć jak najwięcej na jego temat. Książka ta jest biletem do innego, kolorowego świata, który kusi m.in. wybornym ulicznym jedzeniem i własnym gatunkiem muzyki o nazwie K-pop. Jeśli słyszałeś utwory popularnego koreańskiego zespołu o nazwie BTS, tworzącego w tym nurcie, wiedz, że wielu młodych ludzi obiera sobie ten kraj za cel podróży czy wakacji właśnie ze względu tę grupę i ich muzykę.

Jeśli i Ty planujesz podróż na Daleki Wschód (nawet jeśli tylko palcem po mapie), książka I love Korea. K-pop, kimchi i cała reszta to idealna pozycja czytelnicza, która Cię do tego przygotuje. Dzięki niej poznasz bowiem miejscową kulturę, obyczaje, symbole, którymi posługują się Koreańczycy, a także wiele rozmaitych ciekawostek. Wędrując po kartkach książki, zapoznasz się także ze specyfiką zachowań społecznych mieszkańców Korei, w tym również z ich podejściem  do obcokrajowców. Publikacja ta również jest doskonałym przewodnikiem po Seulu i jego atrakcjach. Daniel Tudor bowiem w barwny sposób ukazał to piękne i zróżnicowane kulturowo miasto.

Jesteś gotowy na spotkanie z fenomenem koreańskiej fali, która podbija cały świat? Zatem: Jeulgeoun yeohaeng doeseyo!* (*Dobrej podróży!):

Książkę I love Korea. K-pop, kimchi i cała reszta już teraz możesz zamówić w przedsprzedaży. W tym miejscu.

Zobacz także: