Hardkorowi bibliotekarze z Timbuktu – tak brzmi pełny tytuł nowości, którą z ogromną przyjemnością wam prezentujemy. Jeśli jesteście miłośnikami porywających i ekscytujących przygód, to owa powieść przypadnie wam do gustu. Autor, wieloletni dziennikarz i reporter, na ręce czytelnika składa lekturę, która opisuje historię na miarę Indiany Jonesa o bezgranicznej miłości do książek.

Hardkorowi bibliotekarze – opis fabuły

Czego możecie się spodziewać? Absolutnie niespodziewanego! W tej opowieści znajdziecie Bono, wokalistę słynnego zespołu U2. Pewnego dnia pojawia się on w słonecznym i pustynnym Timbuktu, przybywając prywatnym samolotem. Z jego ust padają banalne słowa o muzyce, która jest silniejsza od wojny a następnie znika z obstawą. Cztery dni później w to samo miejsce przyjeżdża Al-Kaida i zaczyna obcinać ludziom ręce.

Znajduje się tu również średniowieczny poradnik dla mężczyzn na temat współżycia z żonami oraz zestaw kanonicznych modlitw o długą erekcję i mocje niszy orgazm. Zaskoczeni? To jeszcze nie wszystko! Najcenniejszą rzeczą wśród owych zabytków jest 377 tysięcy manuskryptów wyprodukowanych na krańcach Sahary. To cały, bezcenny dorobek cywilizacji otwartej i tolerancyjnej, która trwała w świecie, gdzie wolnomyśliciele z Zachodu wciąż trafiali na stosy.

Oto jak książkę opisuje „Washington Post”:

„Hardkorowi bibliotekarze z Timbuktu” to prawdziwa historia ludzi, którzy przechytrzyli terrorystów z Al-Kaidy i uratowali ten skarb rozumu przed fanatykami. W 2012 roku grupa bibliotekarzy przeprowadziła karkołomną akcję w stylu Indiany Jonesa: wykradli i wywieźli setki tysięcy ksiąg z miasta opanowanego przez islamistów. Nawet oni sami nie wierzyli, że im się uda…

Przekonajcie się sami, że najlepsze, najbardziej dramatyczne i porywające scenariusze pisze samo życie! Książkę Hardkorowi bibliotekarze znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!