Gra o Tron. Powieść graficzna. Tom 1

Gra o tron. Powieść graficzna. Tom 1 - George R. R. Martin Powieść George’a R.R. Martina w formie komiksu? Dlaczego nie? Powieść graficzna wydaje się dobrym prezentem na każdą okazję. Zapaleńcy-miłośnicy „Gry o tron” powinni docenić formę wizualizacji książki autorstwa Tommy’ego Pattersona. Warto też wspomnieć, iż za adaptację komiksu odpowiedzialny był sam Daniel Abraham,  amerykański twórca science-fiction i fantasy. Prezent wręcz idealny! Winter is coming!

Zapraszam do zapoznania się z ilustracjami i opisem „Gra o Tron. Powieść graficzna. Tom 1„!

Opis: Bestsellerowa saga fantasy George’a R.R. Martina we wspaniałym kolorowym komiksie – równocześnie z emisją drugiego sezonu kultowego serialu HBO.

Najpierw były bestsellerowe powieści, potem przebojowy serial HBO. Teraz znani powieściopisarz i rysownik nadają Grze o tron George’a R.R. Martina – arcydziełu epickiej fantasy – nową wspaniałą postać w barwnej graphic novel – jednym z najpopularniejszych komiksów roku.

Nadchodzi zima. Tak brzmi dewiza rodu Starków, lordów najdalej wysuniętej na północ ze wszystkich krain, które poprzysięgły wierność królowi Robertowi Baratheonowi, zasiadającemu na tronie w dalekiej Królewskiej Przystani. Eddard Stark sprawuje w imieniu króla Roberta rządy w Winterfell. Daleko na północy, za wyniosłym Murem, kryją się Dzicy i znacznie gorsze istoty, po długim lecie uznane za mit. Z nadejściem zimy okazało się jednak, że są realne i śmiertelnie groźne.

Gra o Tron. Powieść graficzna. Tom 1

Lecz bliższa groźba kryje się na południu. Królewski namiestnik zmarł w tajemniczych okolicznościach. Robert wyruszył do Winterfell, zabierając ze sobą królową – piękną, lecz zimną Cersei, syna – okrutnego i zarozumiałego księcia Joffreya, i braci królowej – Jaimego i Tyriona. Pierwszy jest niezrównanym szermierzem, drugi karłem o niebezpiecznie bystrym umyśle. Wszyscy zmierzają ku Winterfell i spotkaniu, które zmieni losy królestw.

Gra o Tron. Powieść graficzna. Tom 1
Tymczasem za Wąskim Morzem dziedzic rodu władającego ongiś całym Westeros snuje plany odzyskania tronu przy pomocy armii barbarzyńców, których lojalność kupi za jedyne, co mu zostało wartościowego: swą piękną i niewinną siostrę.

 

Paweł Mieczkowski