8. sezon Gry o Tron - co nowego?

Do premiery pierwszego odcinka finałowego sezonu Gry o tron – podejrzewam najpopularniejszego serialu fantasy na świecie – zostało już tylko …….. dni! A to znaczy, że nasze fanowskie oczekiwanie nareszcie dobiegnie końca. Te sześć odcinków ma zdradzić nam, kto ostatecznie zasiądzie na Żelaznym Tronie Westeros. Ciekawość podsyca fakt, że fabuła serialu wyprzedziła już tę książkową. Zatem zakończenie historii będzie niespodzianką. Możemy przewidywać, ale na 100% nie wiemy, jak potoczy się akcja…

8. sezon Gry o Tron - co nowego?

8. sezon Gry o Tron – co nowego?

Okej, dość już moich fanowskich zachwytów związanych ze zbliżającą się premierą. Przecież ten artykuł miał mieć zupełnie inny cel. 😉 Postanowiłam zebrać dla Was najciekawsze informacje o tej głośnej produkcji HBO. Miałam z czego wybierać, bo wokół serialu dzieje się naprawdę dużo. To co? Zaczynamy?

Nº1 plotki o fabule pierwszego odcinka

Jeden z użytkowników YouTube’a, Frickdoctor, poinformował, że miał okazję widzieć już premierowy odcinek najnowszego sezonu Gry o tron. Mało tego, że podobno go widział, to jeszcze nie omieszkał podzielić się tym, co zobaczył. W związku z tym po sieci zaczęły krążyć streszczenia. Co prawda, niektórym fanom (w tym mi) udało się tak manewrować między newsami o serialu, żeby nie trafić na spoilery. Mam nadzieję, że uda mi się to robić nadal, bo nie chcę popsuć sobie frajdy.

Tych z Was, którzy jednak są ciekawi, odsyłam do pobuszowania w sieci. A ja z czystej przekory nie wstawię nawet linku do żadnego artykułu na ten temat. 😛

Nº2 #ForTheThrone

Plakat 8. sezony Gry o tron

źródło plakatu: Filmweb

A Ty, co zrobisz dla tronu? Właśnie to pytanie zadali fanom organizatorzy międzynarodowej akcji promocyjnej. Nie ma to, jak połączyć marketing z zabawą angażującą fanów.

To działa! Zwłaszcza jak masz szansę fizycznie znaleźć Żelazny Tron, usiąść na nim i poczuć się przez chwilę, jak władca Westeros (bez potrzeby wcześniejszego toczenia krwawych wojen). Niektórzy mieli okazję sami się przekonać, czy naprawdę jest tak niewygodny, jak głoszą plotki. Odnalezienie 6 Żelaznych Tronów ukrytych na świecie było jednym z elementów akcji.

Na YouTube pojawiły się zdjęcia wykonane w technologii 360º, na których można dokładnie obejrzeć otoczenie każdego z tronów. Żeby podgrzać atmosferę, zdjęcia były udostępniane w kilkudniowych odstępach.

Akcja Bleed for the Throne jest także jednym z elementów #ForTheThrone. To ciekawa inicjatywa promująca honorowe krwiodawstwo. Skoro Westeros krwawi dla tronu, to Ty też możesz krwawić i jednocześnie ratować ludziom życie. W Polsce 4 zbiórki krwi pod szyldem Bleed for the Throne przeprowadziło Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Każdy dawca, który wziął w udział w akcji HBO, dostał unikalne gadżety sygnowane Bleed for the Throne.

Nº3 oficjalny plakat 8. sezonu Gry o tron i nowy zwiastun

Kilka dni temu pojawił się też plakat promujący 8. sezon Gry o tron. Udostępniono też  ponad minutowy trailer, na którym można zobaczyć kompletnie zniszczone Winterfell. Ci wnikliwsi wśród ruin dopatrzą się też atrybutów charakterystycznych dla głównych bohaterów. Ja wypatrzyłam miecz Aryi, złotą dłoń Jaimego Lanistera oraz Długi Pazur Jona Snowa. Może Wy znajdziecie ich więcej:

Nº4 George R.R. Martin o zakończeniu książkowej serii

Ostatnio George R.R. Martin podczas wywiadu, którego udzielił „The Rolling Stone” powiedział, że zakończenie książkowej serii nie będzie się zasadniczo różnić od tego, co obejrzymy w serialu. Jednak w książkach  „The Winds of Winter” i „Dream of Spring” na fanów serii będzie czekać dużo więcej rozwinięć wątków fabularnych. Pisarz powiedział też, dlaczego tak ciężko idzie mu z napisaniem tych dwóch tomów. Otóż czuje na sobie wielką presję związaną z popularnością serii, a ta dobrze nie działa na twórczy zapał.

Mam nadzieję, że po zakończeniu serialu, gdy opadną trochę fanowskie emocje, praca nad książkami pójdzie mu nieco lepiej. Choć znam też takich, którzy wątpią w to, że kiedykolwiek uda mu się je skończyć. 😉

A Wy jak myślicie? Jest szansa na to, że „The Winds of Winter” i „Dream of Spring” powstaną? Jestem też ciekawa, jak podoba Wam się plakat i trailer.

Na zakończenie, tradycyjnie już odsyłam Was do książek z cyklu Pieśń Lodu i Ognia. Znajdziecie je w tym miejscu. Skorzystajcie z promocji. 🙂