Gorące hity na długi weekend - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Gorące hity na długi weekend to książki, które warto mieć przy sobie w rozpoczynającym się, wolnym czasie. Wśród dzisiejszych propozycji absolutnie każdy znajdzie coś dla siebie. Ponieważ nie zabraknie tu pozycji kryminalnych, thrillera, fantasy czy książki dla dzieci i literatury faktu. Każdy z nas wie, że relaks na łonie natury z dobrą powieścią to skuteczna forma odprężenia. A jeśli zostajecie w domy, to tym bardziej powinniście sięgnąć po coś z naszej listy. W końcu nic tak skutecznie nie odrywa od codzienności, jak wciągająca literatura. Tak więc niezależnie od tego, gdzie spędzicie nadchodzące wolne, warto mieć pod ręką dobrą książkę. W związku z tym koniecznie sprawdźcie, po co warto sięgnąć!

Gorące hity na długi weekend - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Obserwatorka - kup na TaniaKsiazka.plGorące hity na długi weekend – Obserwatorka

Doktor Arkadiusz Milski boryka się ze stratą ukochanej. Tymczasem na izbę przyjęć w jego szpitalu trafia Iza z licznymi śladami pobicia. Jak się okazuje, jest to jego przyjaciółka z dawnych lat. Już wkrótce między tym dwojgiem rodzi się uczucie, które nie miało prawa istnieć w młodości. Ale los pisze własne scenariusze i już niebawem na horyzoncie pojawia się zagrożenie. Iza jest nękana dziwnymi wiadomościami z Facebooka, a pod jej drzwiami w tajemniczy sposób pojawiają się róże.

Gorące hity na długi weekend – RozgrzeszenieRozgrzeszenie - kup na TaniaKsiazka.pl

Oficer policji Huldar oraz Freyja, dziecięcy psycholog, stają po raz kolejny przed trudnym zadaniem. Na Snapchacie pojawia się filmik, gdzie przerażona nastolatka błaga o wybaczenie. Gdy ją znajdą, będzie już za późno. Wkrótce pojawia się kolejna wiadomość. Każda z ofiar okazuje się nie być niewiniątkiem, za jakie miało je otoczenie. Ale kto mógłby posunąć się do tego, by ukarać ich śmiercią? Zaczyna się wyścig z czasem, w którym stawką są życia kolejnych nastolatków.

Gorące hity na długi weekend - zobacz na TaniaKsiazka.plGorące hity na długi weekend – Mokradła

Alinor żyje bez męża i zna się na ziołach, budzi więc lęk i zawiść zabobonnych wieśniaków. A żyje w niełatwych czasach. Anglia, rok 1648, w kraju toczy się wojna domowa, a jej reperkusje docierają nawet na odludne mokradła południowego wybrzeża. Poza tym trwają też polowania na czarownice. W noc letniego przesilenia pod kościołem pojawia się James, młody emisariusz, który prosi Alinor o pomoc. Kobieta nie przeczuwa, jak wiele będzie kosztować ją ta znajomość.

Gorące hity na długi weekend – Zima czarownicy, finał serii Zimowa trylogiaGorące hity na długi weekend - zobacz na TaniaKsiazka.pl

Wasilisa po raz kolejny musi stawić czoła magicznym wrogom. Poza tym jest jedyną nadzieją dla wszystkich mieszkańców Moskwy. Cała odpowiedzialność spoczywa na niej, a dziewczyna, choć pełna niepewności, za priorytet stawia sobie ocalenie Rusi, Morozki oraz świata magii, który bardzo szybko zajął ważne miejsce w jej sercu. Czy uzdolniona i waleczna Wasilisa uratuje swoje miasto przed zagładą? I czy zdoła uratować wszystkich tych, którzy tak bardzo na nią liczą?

Lekarz wojenny - kup na TaniaKsiazka.plGorące hity na długi weekend – Lekarz wojenny. Operacja na linii frontu

Profesor David Nott przeprowadzał ratujące życie operacje w wyjątkowo wymagających i trudnych warunkach. Między innymi w 1993 roku w oblężonym Sarajewie i w tajnych szpitalach w kontrolowanym przez rebeliantów wschodnim Aleppo. Od 2015 roku razem z małżonką Elly prowadzi fundację, której celem jest upowszechnianie jego wiedzy i doświadczenia, by pomagały skutecznie ratować życie tam, gdzie zagrażają mu pociski i bomby. W tej książce znajdziecie jego niezwykłą opowieść o trudach wojny i ekstremalnie niebezpiecznych warunkach, w których mimo to ratował wiele istnień.

Gorące hity na długi weekend – Tajemnica piwnicy w biblioteceTajemnica piwnicy w bibliotece - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Wiktor wraz z rodzicami i siostrą sprowadzili się do małego miasteczka. Dla chłopaka nie było gorszej opcji, ponieważ jego zdaniem to straszna „dziura”. W związku z tym szuka sposobów na zabicie nudy, a przede wszystkim ucieczkę z tego miejsca. Niebawem dołącza do Bandy, która zamierza odkryć tajemnicę miejskiej biblioteki. Co ukrywają bibliotekarki? I czy siostra Wiktora zamieszana jest w sprawę?

Las na granicy światów - kup na TaniaKsiazka.plGorące hity na długi weekend – Las na granicy światów

Miasteczko Fairfold to jedno z tych niewielu miejsc, w których magia nieznacznie przenika do naszej rzeczywistości. Tymczasem pewna dziewczyna o imieniu Hazel, która znajduje niezwykły miecz, niezbyt dobrze pamięta, co robiła przez ostatnich pięć lat. Poza tym okazuje się, że musi czym prędzej przypomnieć sobie kilka istotnych faktów, dotyczących żelaza i marchewek. Czy zdoła? Jeśli  nie zdąży, miasteczko czeka zagłada smutniejsza niż śmierć.

Gorące hity na długi weekend – ZiemiożerczyniZiemiożerczyni - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Kiedy bohaterka tej książki była małą dziewczynką, zjadła ziemię i doznała wizji, jak ojciec bije matkę na śmierć. To właśnie wtedy Ziemiożerczyni odkryła w sobie niezwykły dar, który wyznaczył jej życiu nową ścieżkę. A wieść o lokalnej jasnowidzce z prędkością światła roznosi się po okolicy. W związku z tym kolejni krewni zaginionych osób stają przed nią z garstką ziemi i nadzieją na poznanie prawdy. Znajdują się jednak w miejscu, gdzie niesprawiedliwość i zaniedbanie względem kobiet wypływają z każdego zakątka. Tym samym nie ma tutaj przyzwolenia na prawdę.

Paulina Roszko