George Lucas

George Lucas to imię i nazwisko, które kojarzą wszyscy miłośnicy science-fiction na całym świecie. To jemu zawdzięczamy słynną serię Gwiezdne wojny, która nieustająco zyskuje nowych fanów. Niezależnie od wieku, filmom stworzonym przez Lucasa ciężko się oprzeć. I każdy z nas, chociaż raz w życiu, miał marzenie, żeby trzymać w dłoni świetlny miecz. Teraz fani reżysera mają szansę poznać go znacznie lepiej. Już 14 grudnia 2016 roku w sprzedaży pojawi się jego biografia pt. George Lucas. Gwiezdne wojny i reszta życia, której autorem jest Brian Jay Jones. Czyż to nie zrządzenie losu, że owa książka ukazuje się przed samymi świętami? Jesteśmy pewni, że każdy miłośnik Gwiezdnych wojen ucieszy się z takiego prezentu.

George Lucas. Gwiezdne wojny i reszta życia

George Lucas – genialny filmowiec

Słynna seria, której akcja rozpoczyna się „dawno, dawno temu w odległej galaktyce” przyniosła Lucasowi ogromną popularność. Jednak czy wiedzieliście, że zanim stanął za kamerą, miał zostać sprzedawcą? Dziś wydaje się to zupełnie abstrakcyjne, ale w życiu reżysera było znacznie więcej takich zaskakujących zwrotów. To jemu zawdzięczamy istnienie takich postaci jak Luke Skywalker, Han Solo czy Indiana Jones – charaktery, które na zawsze odmieniły historię kina.

Autor książki znalazł złoty środek, dzięki któremu lektura spodoba się nie tylko fanom reżysera, ale również czytelnikom, lubiącym po prostu dobre biografie. Znajdziecie tu zabawne anegdoty z planów filmowych i poznacie trud pracy reżysera. Okazuje się, że nie zawsze wszystko układało się po myśli wizjonera Gwiezdnych wojen. Tworzenie projektu to nieustająca walka o budżet i szukanie weny, by opracować jak najlepszy scenariusz. Będziecie mieli szansę zajrzeć za kulisy powstawania słynnej, gwiezdnej serii. Dzięki temu poznacie inspiracje Lucasa oraz trudności, jakie sprawiał np. niedopasowany kostium C3PO.

Przy okazji owej premiery książkowej warto wspomnieć, że 15 grudnia do polskich kin wchodzi film pt. Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie. Jego akcja jest oczywiście umieszczona w uniwersum stworzonym przez George’a Lucasa. Projekt jest wyjątkowy pod względem fabuły – jako pierwszy z całej serii nie będzie dotyczył rodziny Skywalkerów. Bez wątpienia grudzień to niezwykle radosny czas dla wszystkich fanów Gwiezdnych wojen.

Przypominamy, że książka George Lucas. Gwiezdne wojny i reszta życia w sprzedaży pojawi się już 14 grudnia bieżącego roku. Gorąco polecamy!