Podręczniki

Gdzie kupić podręczniki 2021/2022? Szkoła średnia i nie tylko

Gdzie kupić podręczniki 2021/2022?

Gdzie kupić podręczniki 2021/2022? Takie pytanie z pewnością zadają sobie przede wszystkim uczniowie szkół średnich (zwłaszcza klas 3. liceum i technikum) oraz ich rodzice. Jeśli szukacie podręczników zgodnych z obowiązującą obecnie podstawą programową, to dobrze trafiliście, ponieważ mam dla Was namiary na miejsce, w którym znajdziecie najczęściej wybierane pomoce naukowe. Co prawda wakacje jeszcze trwają w najlepsze, ale warto już teraz przygotować się do nadchodzącego roku szkolnego i… mieć to z głowy!Gdzie kupić podręczniki 2021/2022?

Jakie podręczniki trzeba kupić?

Od paru lat szkoły podstawowe zaopatrują uczniów w zestawy darmowych podręczników, w ramach otrzymywanych przez nie dotacji celowych. Więcej na ten temat pisaliśmy w tym miejscu: Dotacje celowe – darmowe podręczniki 2021/2022.

Warto jednak pamiętać o tym, że szkoły nie dostarczają podręczników do nauki języków obcych i religii – te książki trzeba nabyć we własnym zakresie.

Zakup podręczników mają też na głowie uczniowie szkół średnich, liceów i techników. Dotyczy to przede wszystkim młodzieży, która od września zacznie naukę w klasie 3. Rocznik ten przeciera szlaki po zmianie systemu szkolnictwa: część uczniów to absolwenci ośmioklasowej szkoły podstawowej, z kolei część ukończyła gimnazjum. W efekcie nie mogą oni odkupić podręczników od starszych kolegów i koleżanek.

Gdzie kupić podręczniki 2021/2022?

Duży wybór podręczników na rok szkolny 2021/2022 jest dostępny w księgarni internetowej TaniaKsiazka.pl, pod linkiem:

Podręczniki szkolne na rok 2021/2022 >>

Znajdziecie tam wyszukiwarkę podręczników, podzielonych na kategorie: wychowanie przedszkolne, szkoła podstawowa, liceum, technikum, szkoły branżowe oraz podręczniki akademickie.

Dodatkowo na stronie możecie zaopatrzyć się w lektury i opracowania.

Ale, ale! Przygotowanie do szkoły to przecież nie tylko zakup podręczników! Potrzebne też będą niezbędne pomoce, takie jak tornistry, zeszyty, artykuły papiernicze i inne przybory szkolne. Zajrzyjcie pod link poniżej:

Wyprawka szkolna 2021/2022 >>

Sprawdźcie też aktualne informacje o dotacjach na wyprawkę szkolną 300 plus, o których pisaliśmy W TYM MIEJSCU.

Zobacz także:

Katarzyna Stachura