W związku z premierą książki brytyjskiej pisarki Zadie Smith pt. „Londyn NW” zamieszczamy krótki filmik z poleceniem książki przez Justynę Sobolewską oraz premierowy fragment książki. Jeśli ktoś poluje na tę pozycję, można śmiało zapoznać się z obszernymi materiałami zamieszczonymi w artykule.

Londyn NW - Zadie SmithLondyn NW – Zadie Smith

Leah jest w samym środku egzystencjalnego kryzysu – kłopoty z mężczyzną, matką i pracą nie ułatwiają jej życia. Jej przyjaciółka Nathalie nie wiadomo kiedy zamieniła się w sfrustrowaną matkę, choć niegdyś była przebojową prawniczką. Nathan, obiekt ich dziewczęcych westchnień, dziś jest kloszardem i narkomanem. A Felix, niezrealizowany filmowiec i życiowy nieudacznik ginie w przypadkowej bójce. Łączy ich jedno – NW, czyli północno-zachodni Londyn. Stamtąd pochodzą, tam dorastali.

„NW” to przenikliwa powieść o współczesnych londyńczykach skazanych na samotność. Ludzkie więzi, uczucia, relacje, powiązania i kontakty – to prawdziwa mapa tego miasta. Londyn w powieści Zadie Smith to nie tylko miejsce, w którym sama dorastała, to centrum świata, pełne mieszających się kultur, języków, tradycji i wartości. Centrum świata, w którym najtrudniej jest odnaleźć drugiego człowieka.

 Justyna Sobolewska o książce:

Fragment książki: