Finałowy numer Żywych trupów

Finałowy numer Żywych trupów to z pewnością jedna ze smutniejszych wiadomości, dla fanów komiksowej serii, stworzonej przez Roberta Kirkmana. Warto tutaj również dodać, że wspomniany cykl jest jednym z najpopularniejszych i najdłużej wydawanym cyklem komiksowym. Ponieważ jego dystrybucja trwała od 15 lat. Tym samym trudno się dziwić, że w końcu przyszedł czas na jej zakończenie. W związku z tym doniosłym wydarzeniem sam autor komiksu wystosował do swoich fanów pożegnalny list. Jesteście ciekawi, co takiego napisał? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Finałowy numer Żywych trupów

Finałowy numer Żywych Trupów – kilka słów od autora

Nikt dziś nie ma wątpliwości, że komiksowa seria Żywych trupów jest jedną z bardziej rozpoznawalnych. Na podstawie zeszytów Kirkmana powstał słynny serial o tej samej nazwie. On również cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów. Na rysunkach odtworzono brutalny i mroczny świat. Tutaj ludzie musieli zmierzyć się nie tylko z zombie, ale również innymi ocalałymi. A ci nierzadko okazują się groźniejsi niż ożywione istoty rodem z horroru. Prawdopodobnie to właśnie bardzo realistyczna koncepcja końca naszej cywilizacji i kształtowanie się nowego początku w obliczu stałego zagrożenia sprawiły, że Żywe trupy zyskały taką popularność i rozpoznawalność na całym świecie.

Oto co sam autor komiksu napisał o zakończeniu serii:

Kocham (kochałem – o Boże, nie jestem jeszcze gotowy, by używać czasu przeszłego) pisać tę serię i tak naprawdę nie chcę, żeby się skończyła. W rzeczywistości byłem rozstrojony po napisaniu ostatniego zeszytu. Czułem się po prostu… dziwnie. W pewnym sensie zabicie tej serii było bardzo podobne do zabicia głównego bohatera. Dużo, dużo trudniejsze, ale takie samo uczucie. Nie chciałem tego robić. Wolałbym kontynuować opowieść, ale sama historia mówi mi, czego chce i czego wymaga. To musiało się zdarzyć. Czy tego chciałem, czy nie.

Ostatni zeszyt został opatrzony numerem 193 i to właśnie w nim Kirkman umieścił pożegnalny list. Na wieść o zakończeniu serii zareagowała oczywiście stacja AMC, która realizuje aż dwie serialowe produkcje na podstawie Żywych trupów. Filmowcy zgodnie zapowiedzieli, że decyzja autora nie wpłynie na The Walking Dead, Fear the Walking Dead ani żaden inny potencjalny projekt związany z tym uniwersum.

Komiksy Roberta Kirkmana znajdziecie tutaj.