Na wczorajszym panelu Gry o tron SXSW, w którym brali udział producenci i scenarzyści serialu oraz aktorki odkrywające Aryę i Sansę podano wiele interesujących faktów około serialowych. Najważniejszą informacją jest to, że finałowa Gra o tron będzie liczyła tylko 6 epizodów. Okazało się także, że gościem specjalnym siódmego sezonu będzie Ed Sheeran, o co zabiegała od dawna Maisie Williams (serialowa Arya). Producenci, David Benioff i D.B. Weiss usłyszeli także pytanie o to, czy smok pojawi się jako biały wędrowiec. Sprawdźcie, co odpowiedzieli.

Finałowa Gra o tron z mniejszą liczbą epizodów.

Zacznijmy od smutnej informacji, czyli, że finałowy sezon będzie miał jedynie sześć epizodów. Do tej pory każdy sezon liczył 10 odcinków, a każdy z nich był dla fanów wielkim wydarzeniem, na które czekali cały rok. Już siódmy sezon został okrojony z puli 10 odcinków, a teraz niestety także sezon ósmy.

Od początku planowaliśmy, że nakręcimy w sumie 70 godzin nowego sezonu. tymczasem będzie ich 73. – mówił David Benioff, scenarzysta serialu – Ale bez obaw, wszystko tworzy spójną całość, jest początek środek i teraz zmierzamy do końca. Na szczęście podczas kręcenia wszystkich sezonów nie straciliśmy nikogo z obsady – dodał.


Powiązane: DATA PREMIERY 7 SEZONU POTWIERDZONA PRZEZ CEBULOWEGO RYCERZA! 


Gra o tron z Edem Sheeranem

Ogromnym zaskoczeniem dla fanów była informacja, że w serialu pojawi się słynny Ed Sheeran. Okazało się, że producenci zabiegali o jego udział od dawna.

Wiedzieliśmy, że Maisie jest ogromną fanką Ed Sheerana i dlatego od lat staraliśmy się namówić go na epizodyczny udział w którymś z sezonów. Bardzo chcieliśmy zaskoczyć Maisie i w tym sezonie wreszcie się to udało – dodał Benioff.

Epizodyczne role w Grze o tron w wykonaniu znanych muzyków wbrew pozorom nie są nowością. W przeszłości pojawiały się w serialu już takie gwiazdy jak: Gary Lightbody ze Snow Patrol, Will Champion z Coldplay. P.S. Zauważyliście któregoś z nich w serialu?

Będzie kontynuacja po finałowym sezonie?

Producenci zostali także zapytani o kontynuację serialową dzieła George’a R.R. Martin. Odpowiedzieli, że bardzo chętnie ją zobaczą, jednak raczej nie będą w niej brali udział przynajmniej nie David Benioff i D.B. Weiss.

Sądze, że przy kontynacji serialu powinny pracować już nowe osoby, które wniosą świeże koncepcje i pomysły – powiedział Benioff.

Biedna Sansa.

David Benioff i D.B. Weiss poinformowali także, że rozdzielono już prace nad wszystkimi odcinkami nowego sezonu i jak zażartował: “Podczas rozdzielania odcinków, kłóciliśmy się, kto zabije Sansę”. Producenci powiedzieli tym samym, że Sansa dotrwa do 8-ego sezonu. Zresztą sama aktorka zdradziła tę informację całkiem niedawno:


GRA O TRON SEZON 7 – AKTORKA GRAJĄCA SANSĘ STARK ZDRADZIŁA, JAKI LOS CZEKA JEJ POSTAĆ


Producentów zapytano także o to, czy smok pojawi się w serialu jako biały wędrowiec. Na to pytanie odpowiedzi tajemniczo: “Maybe”. 🙂

Niedawno potwierdzono oficjalnie, że 7-dmy sezon serialu wystartuje 16 lipca. Czyli jednak Cebulowy Rycerz mówił prawdę. 🙂

Całą, wydaną do tej pory książkową serię Gry o tron znajdziecie tutaj.

Poniżej pierwszy zwiastun nowego sezonu: