Finał trylogii Hilary Mantel to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości pisarki. Jak się okazuje, ostatnia część popularnej serii o Thomasie Cromwellu pojawi się już w przyszłym roku. Co więcej, tę informację oficjalnie potwierdza autorka. Tym samym premiera ostatniego tomu przewidywana jest na marzec 2020. Tytuł powieści to The Mirror & the Light, czyli Zwierciadło i światło. Czy książka pojawi się także w Polsce? Najprawdopodobniej tak, ponieważ na naszym rynku są dostępne dwie poprzednie części serii. Jeśli tylko poznamy dokładną datę polskiej premiery, na pewno podzielimy się z Wami tą informacją. Jesteście ciekawi, czego spodziewać się po finale trylogii Hilary Mantel? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

Finał trylogii Hilary Mantel - poprzednie części znajdź na TaniaKsiazka.pl!

Finał trylogii Hilary Mantel – kilka słów o fabule

Zwierciadło i światło będzie opowiadać o ostatnich latach życia Thomasa Cromwella, człowieka znikąd. Wspiął się on na szczyt władzy. I został sekretarzem oraz pierwszym ministrem króla Henryka VIII. Możecie powiedzieć, że przecież koniec tej historii jest znany. Kariera Cromwella zakończyła się egzekucją. Mężczyznę stracił kat, ponieważ to on zaaranżował małżeństwo króla z Anną Kliwijską. Małżeństwo, które ostatecznie nie wyszło. Mimo to nikt dziś nie ma wątpliwości, że Hilary Mantel stworzy z tego kolejną, trzymającą w napięciu opowieść. Autorka z każdą kolejną książką udowadniała, że wciąż ma niewyczerpane pokłady weny, a jej powieści nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem czytelników na całym świecie.

Finał trylogii Hilary Mantel – kilka słów od autorki

Oto jak prace nad najnowszym projektem skomentowała sama autorka:

Kiedy w 2005 roku zaczęłam pracę nad książkami o Thomasie Cromwellu, wiązałam z tym wielkie nadzieje, ale potrzeba było czasu, żebym wyczuła pełen zakres tego materiału. Na początku nie wiedziałem, że napiszę trylogię, ale stopniowo zdałam sobie sprawę z bogactwa i atrakcyjności jego niezwykłego życia. Od tamtej pory jestem w długiej podróży, w doborowym towarzystwie archiwistów, artystów, księgarzy, bibliotekarzy, aktorów, producentów i – co najważniejsze – milionów czytelników na całym świecie. Mam nadzieję, że zostaną ze mną, gdy będziemy przechodzić ostatnie kilometry życia Cromwella. Pnąc się w górę do niesłychanych bogactw i honorów, a następnie raptownie zstępując na szafot w Tower Hill. Ta książka była największym wyzwaniem w moim pisarskim życiu i dała największą satysfakcję. Mam nadzieję i ufam, że moi czytelnicy przekonają się, iż warto było czekać.

Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na finał trylogii Hilary Mantel. Tymczasem wszystkich, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z serią o Thomasie Cromwellu, odsyłamy tutaj. Znajdziecie tam pierwsze dwa tomy trylogii oraz inne książki autorki.