Ekranizacja

Filmową kontynuację “Mikołajka” obejrzymy już w sierpniu!

Wakacje Mikołajka22 sierpnia bieżącego roku nadarzy się okazja do ponownego przeżywania przygód z Mikołajkiem i jego żywiołową paczką. Obraz “Wakacje Mikołajka” jest kontynuacją familijnego przeboju z 2009 roku, który zebrał bardzo dobre oceny widzów na całym świecie. W naszym kraju pierwsza część przygód Mikołajka przyciągnęła do kin aż pół miliona osób.

Film ponownie został wyreżyserowany przez Laurenta Tirarda. Oprócz “Mikołajka” i jego kontynuacji reżyser ma na koncie między innymi takie produkcje, jak “Zakochany Molier” oraz “Asterix i Obelix: W służbie Jej Królewskiej Mości”.

Opis filmu: Koniec szkoły to najszczęśliwszy dzień w roku dla Mikołajka i paczki jego oddanych przyjaciół. Wystarczy spakować walizki i można ruszać w wymarzoną wakacyjną podróż. A ta zaprowadzi bohatera w sam środek malowniczej Bretanii. Od partyjki golfa w urokliwym pensjonacie, przez rejs do Wyspy Mgieł, na harcerskim obozie skończywszy – wszędzie, gdzie pojawi się Mikołajek, czeka go moc niezapomnianych przygód.

Gatunek: Familijny, Komedia
Produkcja: Francja
Premiera: 22 sierpnia 2014 (Polska) 9 lipca 2014 (świat)
Reżyseria: Laurent Tirard
Scenariusz: Laurent Tirard, Grégoire Vigneron

>> Sprawdź pełną listę książek o przygodach Mikołajka <<

Obejrzyj oficjalny teaser:

 

Paweł Mieczkowski