Paulo Coelho to jeden z najbardziej rozpoznawalnych pisarzy na całym świecie. Co do jego twórczości jest bardzo wiele opinii. Krytycy zarzucają mu, że jego styl jest zbyt prosty, zaś w części dzieł dostrzegają zapożyczenia z innych historii. To wszystko nie zmienia jednak faktu, że czytelnicy z chęcią sięgają po stworzone przez niego powieści, a wokół osoby pisarza narosło wiele mitów i legend. Jego książki zostały przetłumaczone aż na 80 języków i dostępne są w ponad 224 krajach. Łączna liczba sprzedanych nakładów to zawrotna liczba 165 milionów. Jak wyglądała droga do sławy i jakim człowiekiem naprawdę jest Coelho? Tego będziecie mogli dowiedzieć się już wkrótce.

800px-paulo_coelho_nrkbeta

Paulo Coelho – filmowa biografia

To z pewnością dobra wiadomość dla wszystkich fanów pisarza. Film pt. Paulo Coelho. Niesamowita historia pojawi się w polskich kinach studyjnych już 25 listopada bieżącego roku. Za reżyserię odpowiada Daniel Augusto. W rolę głównego bohatera zaś wcieli się zaś Júlio Andrade, znany i ceniony aktor z Ameryku Południowej. Obok niego wystąpią również: Fabian Gugli, Fabíula Nascimento, Enrique Díaz i Paz Vega.

Życiowa droga Coelho do tytułu jednego z najbardziej znanych pisarzy mogłaby stać się podstawą jednej z jego książek. Mężczyzna nie stronił od używek i wolnej miłości. Odwiedził kilka placówek psychiatrycznych, gdzie przymusowo musiał spędzić sporo czasu. Brał również czynny udział w budowie brazylijskiej sceny rock’n’rolla. Reżyser filmu projekt komentuje następująco:

Nie byłem fanem Paulo Coelho, ale wiedziałem, że jego życia to wspaniały materiał na film. Dwa lata zajęło mi przekonanie go, żeby pozwolił nam opowiedzieć tę historię. Na początku jest zawsze bardzo podejrzliwy, ale przyszedł czas, że zmienił zdanie. Wtedy wysłałem mu pierwszą wersję scenariusza, a on skłamał, że bardzo mu się spodobał, tymczasem nawet go nie przeczytał (śmiech). Ale to dlatego, że jak już podjął decyzję, to pozostawił wszystko w naszych rękach.

Poniżej przedstawiamy wam zwiastun. Zaś książki Paulo Coelho znajdziecie tutaj.