Wonder Woman

Stało się! Kolejny film bazujący na komiksie DC Comics ujrzał światło dzienne. Opowieść o legendarnej superbohaterce Wonder Woman można już obejrzeć w polskich kinach.

Wonder Woman – opis filmu

Wonder Woman - film

https://www.gamespot.com/articles/new-images-from-wonder-woman-movie-revealed/1100-6441850/

Diana jest księżniczką Amazonek mieszkającą na odosobnionej rajskiej wyspie. Młoda bohaterka to niewinna kobieta, która nie doświadczyła jeszcze w życiu żadnego okrucieństwa. Wbrew woli matki – królowej, trenuje by stać się wyszkoloną wojowniczką.

Pewnego dnia Diana dowiaduje się o konfliktach w świecie zewnętrznym i opuszcza wyspę, aby walczyć o zakończenie wojny. Amazonka pragnie odkryć swą bezgraniczną moc oraz prawdziwe przeznaczenie. Wtedy to staje się tytułową Wonder Woman. Jest to jedna z najpotężniejszych superbohaterek w historii kina.

Wonder Woman – wrażenia

Twórcy filmu pozostali w dużej mierze wierni komiksom. Wonder Woman to bohaterka o sile większej niż Superman, która zawsze walczy w słusznej sprawie. Film jest nastawiony na przygodę, akcję oraz odwieczną walkę dobra ze złem. Film Wonder Woman ma też wyraźne ambicje, by być pouczającą historią o bezsensownym okrucieństwie wojny, skontrastowanym ze szlachetnym, bezinteresownym poświęceniem.

Duże wrażenie estetyczne robią szczególnie sceny, z zapierającej dech w piersiach scenerii rajskiej wyspy, opanowanej przez posągowo piękne kobiety, noszące szykowne i eleganckie stroje. Wystarczy powiedzieć, że za kostiumy odpowiedzialna była ta sama osoba, co w Casino Royale czy Mrocznym Rycerzu by domyśleć się, że stroje są naprawdę zjawiskowe.

Film jednak nie jest pozbawiony wad. Wonder Woman jest dość ubogi fabularnie, a główna (super) bohaterka choć piękna i dobroduszna, to jednak nie wygląda na charyzmatyczną postać. Nie ma, czemu się dziwić, rolę jednej z najsilniejszych bohaterek (jeśli nie najsilniejszą) w historii kina nie tak łatwo unieść.

Wonder Woman – film vs. komiks

Komiksy Wonder Woman pojawiają się od dziesięcioleci. W każdym z nich historia jest przedstawiona w nieco odmienny sposób. Generalnie film jest wierny przekazowi z komiksów, pojawiają się jednak nowe szczegóły dotyczący genezy Amazonki.

Film rzuca np. nowe światło na to, kim są biologiczni rodzice Diane. Trochę inaczej wygląda także kwestia zasłonięcia wyspy przed światem zewnętrznym. Nie chcąc zepsuć zabawy z oglądania filmu, napiszę tylko, że każdy z maniaków komiksu znajdzie w filmie, co najmniej kilka interesujących smaczków.

Wonder Woman – Czy film jest dla fanów DC?

Dotychczasowe filmowe ekranizacje komiksów DC były raczej rozczarowujące. Zbyt ciemny obraz, kiepskiej jakości efekty specjalne, czasem niedorzeczne sceny akcji, niewykorzystany potencjał fabuły, to chyba najczęstsze zarzuty, które pojawiały się wobec tych filmów.

Wonder Woman również nie jest filmem doskonałym i momentami (np. w zakresie fabuły) powiela niektóre błędy poprzedników. Z drugiej strony ta ekranizacja jest na pewno dużym krokiem na przód.

Film warto obejrzeć chociażby ze względu na piękne kostiumy. Fanów DC z pewnością zaciekawią szczegóły historii Amazonki, przedstawione w inny sposób, niż w komiksach. Podsumowując, każdy szanujący się fan komiksów DC powinien ten film zobaczyć, przynajmniej po to, by wyrobić sobie własną opinię na jego temat.

Serię komiksów o Wonder Woman znajdziecie tutaj. Gorąco polecamy!