Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek - kup na TaniaKsiazka.pl

Film Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek to nie lada gratka dla wszystkich miłośniczek tej bestsellerowej historii. Także wielbicielki książek z okładką filmową mają wiele powodów do zadowolenia. Wraz z ekranizacją powieści, której tym razem podjęła się platforma Netflix, w księgarniach pojawiła się wznowiona wersja historii, nawiązująca okładką właśnie do filmu. Obie strony będą więc zadowolone. Prezentowana dziś powieść przypadnie do gustu wszystkim miłośniczkom literatury kobiecej i powieści obyczajowych, których akcja dzieje się w czasach tuż po II Wojnie Światowej. Jeśli zatem do tej pory nie miałyście okazji zapoznać się z tą książką, koniecznie nadróbcie zaległości!

Film Stowarzyszenie Miłośników Literatury na Netflixie! Powieść znajdź na TaniaKsiazka.pl!

Film Stowarzyszenie Miłośników Literatury – zapowiedź

Z ogromną przyjemnością prezentujemy Wam zapowiedź filmu. Jednocześnie zaznaczamy, że jako książkoholicy zalecamy najpierw zapoznać się z papierową wersją historii. Aby chociaż trochę zaspokoić ciekawość tych, którzy również przestrzegają takiej kolejności, podajemy kilka istotnych informacji. Na ekranach odbiorcy będą mieli okazję zobaczyć: Lily James, Michiela Huismana, Glena Powella, Matthew Goode’a, Jessicę Brown Findlay czy Katherine Parkison, Toma Courtenay’a i Penelope Wilton. Scenariusz do filmu przygotowali wspólnie Thomas Bezucha oraz Don Ross. Natomiast stanowisko reżysera zajął Mike Newell, który odpowiada za sukces takich produkcji, jak Cztery wesela i pogrzeb czy Harry Potter i Czara Ognia.

O czym zaś jest sama historia? Oto oficjalny opis fabuły:

Jest rok 1946. Juliet, młoda pisarka, objeżdża zniszczoną Anglię, promując swą książkę i szukając tematu do następnej. Przypadkiem dowiaduje się o małej wyspie Guernsey, na której istnieje dziwne Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek. Powołali je podczas wojny rolnicy i gospodynie, by uratować kilka osób przed aresztowaniem. Ale jak się ma literatura do placka z obierek? Zaciekawiona Juliet odwiedza Guernsey. Urzeczona przyrodą, ciszą a przede wszystkim serdecznością ludzi, postanawia osiąść na wyspie. Znajduje tu nie tylko kopalnię tematów, ale także miłość.

Film Stowarzyszenie Miłośników Literatury jest już dostępny na platformie Netflix. Poniżej prezentujemy zapowiedź ekranizacji.