O tym, że ma powstać film na podstawie cyklu Kroniki królobójcy, mówi się już od jakiegoś czasu. Pierwsze wzmianki ujrzały światło dzienne w 2015 roku i to właśnie wtedy ogłoszono, że właściwie prace będą trwały nad dwoma projektami – serialem i filmem. Jednak, jak do tej pory, fani twórczości Patricka Rothfussa uzyskali jedynie informacje, dotyczące odcinkowej adaptacji. W tworzeniu serialu ma brać udział platforma Showtime, natomiast stanowisko showrunnera objął John Rogers. Jeśli chodzi o muzykę do produkcji, to jej skomponowaniem ma zająć się Lin-Manuel Miranda. Tyle informacji na temat serialowej wersji. Co jednak z filmem? Do tej pory źródła milczą, ale w ostatnim czasie do sieci zaczęły wyciekać pewne nowości. Zaciekawieni? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej!

 Film na podstawie cyklu Kroniki królobójcy – nowe fakty

Wśród nowych informacji pojawia się wzmianka o tym, kto miałby objąć stanowisko reżysera filmowej wersji. Najprawdopodobniej będzie to Sam Raimi, prowadzi on obecnie negocjacje ze studiem Lionsgate, by objąć to stanowisko. Tę postać kojarzą zapewne wszyscy miłośnicy kina. Bo to Raimi odpowiedzialny jest za sukces takich produkcji jak Spider-Man, Szybcy i martwi, Gra o miłość czy Oz: Wielki i Potężny. Producentem filmu ma być Lin-Manuel Miranda, związany również z serialową wersją, o czym wspominaliśmy wyżej.

Niestety na razie to tyle z sensacyjnych nowości. Jeśli Sam Raimi faktycznie obejmie stanowisko reżysera filmu, to odbiorcy mogą liczyć na naprawdę spektakularne widowisko. Zwłaszcza że całe przedsięwzięcie zapowiadane jest jako wysokobudżetowy film fantasy.

A o czym opowiada sam cykl pt. Kroniki królobójcy? Głównym bohaterem serii jest Kvothe legendarny człowiek, którego pewien Kronikarz namawia do opowiedzenia historii swojego życia. Mężczyzna przystaje na tę prośbę i zaczyna snuć opowieść o własnym życiu, w którym magia była istotnym elementem. I w którym grał różne role, od maga i geniusza po bohatera i złoczyńcę.

Czekacie na film na podstawie cyklu Kroniki królobójcy czy raczej na serial? Koniecznie podzielcie się Waszymi opiniami!

Wszystkie książki Patricka Rothfussa znajdziecie tutaj.