William S. Burroughs
William S. Burroughs

https://pl.wikipedia.org

Film o Williamie Burroughsie to nie lada gratka dla wszystkich miłośników twórczości amerykańskiego pisarza, scenarzysty filmowego i poety. Ponieważ to jeden z wybitniejszych twórców z USA, nietrudno zgadnąć, że produkcja będzie cieszyć się ogromnym zainteresowaniem widzów na całym świecie. Poza tym, chociaż autor zmarł w 1997 roku, jego dzieła nadal wzbudzają zainteresowanie wśród czytelników. Co ciekawe, wiele fragmentów twórczości Burroughsa zawiera elementy autobiograficzne, a sam autor widział swoje dzieła jako jedną wielką księgę. Jesteście ciekawi, kto wyreżyseruje film i kogo zobaczycie na ekranach? Koniecznie czytajcie dalej, by dowiedzieć się więcej na ten temat!

Film o Williamie Burroughsie – kilka informacja o ekranizacji

Reżyserią filmu biograficznego zajmie się Ben Foster, który wspomnianą produkcją debiutuje na stanowisku reżysera filmowego. Poza tym to również on wcieli się w rolę głównego bohatera, Williama Burroughsa. To jednak nie koniec znanych nazwisk. Na ekranach pojawią się także Kristen Stewart (jako Joan Vollmer) i Tom Glynn-Carney (jako Adelbert Lewis Marker). O czym będzie opowiadała sama produkcja? Będzie to historia o trójkącie miłosnym, w który uwikłany był William S. Burroughs, legendarny pisarz Beat Generation, jego muza i partnerka Joan Vollmer oraz młody, konserwatywny Amerykanin żyjący na obczyźnie o imieniu Adelbert.

Oto co sam Ben Foster napisał o najnowszym projekcie:

Nasz film jest w pewnym sensie antybitnikowski. Spotykamy naszych nieszczęśliwych kochanków w Nowym Jorku, udajemy się na granicę Teksasu, przetaczamy się z rykiem silnika przez newralgiczny punkt Meksyku i trafiamy do dżungli amazońskiej. Ten film opowiada o miłości, seksie i odkrywaniu siebie w całej tego menelskiej, mrocznej i często komicznej złożoności.

Warto tutaj wspomnieć, że przy pracy nad scenariuszem do filmu Fosterowi pomoże także Oren Moverman. Poza tym, jako inspirację do projektu posłuży im wczesna twórczość pisarza oraz i listy. Kiedy zatem film o Williamie Burroughsie pojawi się w kinie? Tego niestety jeszcze nie wiemy. Jeśli tylko pojawią się dokładniejsze informacje, od razu się nimi z wami podzielimy.

Tymczasem wszystkich, którzy do tej pory nie mieli jeszcze okazji zapoznać się z twórczością pisarza, odsyłamy tutaj.