EkranizacjaReportażeZapowiedź

Film na podstawie książki Wymazać siebie także w Polsce!

Film na podstawie książki Wymazać siebie to nie lada gratka dla wszystkich miłośników książki i literatury opartej na prawdziwych wydarzeniach. Jeśli zatem uwielbiacie zagraniczne reportaże, koniecznie zapoznajcie się z tym tytułem. Wznowione wydanie książki z zupełnie nową okładką będzie dostępne na polskim rynku już od 14 lutego 2019 roku. Także wielbiciele filmów mają sporo powodów do zadowolenia. Ekranizacja w polskich kinach pojawi się 1 marca bieżącego roku. Na ekranach odbiorcy będą mieli okazję zobaczyć gwiazdorską obsadę. W produkcji wystąpią m.in.: Nicole Kidman, Russell Crowe, Lucas Hedges czy Victor McCay. Jesteście zainteresowani, o czym jest ta historia? Koniecznie czytajcie dalej!

Film na podstawie książki Wymazać siebie – traumatyczne wspomnienia Garrarda i temat na czasie

Głównym bohaterem reportażu jest Garrard, dziewiętnastoletni chłopak, który pod naciskiem rodziców poddaje się terapii konwersyjnej. Ta ma za zadanie „wyleczyć” go z homoseksualizmu. Warto wspomnieć, że jego ojciec to fundamentalistyczny pastor, a ich rodzina mieszka w małym miasteczku w Arkansas. Bohater dokonuje coming outu przed rodzicami, a ci głęboko przekonani, że homoseksualizm to ciężki grzech i nałóg, stawiają mu ultimatum. Tym samym albo podda się terapii konwersyjnej i wyjdzie z nałogu, albo straci rodzinę i przyjaciół. A ponadto chłopakowi grozi także wykluczenie ze wspólnoty kościelnej.

W związku z tym Garrard trafia do chrześcijańskiej organizacji Love in Action. Tam, pod okiem terapeutów, poprzez dogłębne studiowanie Biblii i niemal wojskowy rygor, ma zostać nawrócony na heteroseksualizm. A przede wszystkim oczyszczony z grzesznych impulsów i umocniony w wierze.

Czym tak naprawdę była terapia konwersyjna? I czy w ogóle upokarzanie, stygmatyzację i wyrzekanie się siebie oraz swojej seksualności można nazwać terapią? Garrard Conley demaskuje obłudę systemu terapeutycznego, a jednocześnie w subtelny sposób pisze o miłości i seksualności.

Przypominamy, że książka z nową okładką będzie dostępna od 14 lutego 2019 roku i znajdziecie ją tutaj. Natomiast film na podstawie książki Wymazać siebie w polskich kinach pojawi się już 1 marca 2019 roku.

Paulina Jaszczurowska