Film Emma

Film Emma okazał się ogromnym sukcesem. Co po raz kolejny udowadnia, że klasyczne powieści przeniesione na ekrany mają jeszcze wiele do zaoferowania. Chodzi tu oczywiście o historię, stworzoną przez Jane Austen. Angielska pisarka przedstawiała życie i rozterki angielskiej klasy wyższej z przełomu XVIII i XIX wieku. Poza tym to jej czytelnicy na całym świecie zawdzięczają takie hity jak Duma i uprzedzenie czy Rozważna i romantyczna. Film Emma w polskich kinach dostępny będzie już od 28 lutego 2020 roku, jednak już teraz robi furorę na zagranicznych runkach.

Film Emma

Film Emma – kilka słów o produkcji oraz zwiastun

Na ekranach pojawili się: Anya Taylor-Joy w tytułowej roli. Obok niej wystąpili także: Johnny Flynn, Mia Goth, Josh O’Connor, Callum Turner czy Amber Anderson, Bill Nighy, Myra McFadyen czy Rupert Graves. Ponadto za reżyserię produkcji odpowiedzialna jest Autumn de Wilde, która do współpracy nad filmem zaprosiła nagrodzoną Man Booker Prize pisarkę Eleanor Catton. Obie panie wprowadziły nieco zmian w prezentacji tej znanej historii. I okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Wielokrotnie ekranizowana już powieść, tym razem zaskakuje widzów powiewem świeżości. Poza tym poświęciły znacznie więcej czasu na to, by drugoplanowi bohaterowie byli bardziej wyraźni i widoczni oraz skupiły się na więzi, łączącej Emmę z Harriet.

Oto co reżyserka ma do powiedzenia na temat filmu:

Chciałam, żeby mój film był jednocześnie wierny epoce, ale też sprawiał wrażenie takiego filmu o licealistach. (…) Myślę, że Jane Austen była genialną satyryczką i chciałam pokazać humor, który dostrzegłam w jej powieści. Chciałam żartować z ludzkiej natury i nastoletniej pychy.

Wątpliwości nie mają także recenzenci. Nieco odmienne spojrzenie oraz pogłębiona relacja pomiędzy Emmą i Harriet, która jest równie ważna, jak uczucie łączące Emmę i pana Knightleya to klucz do sukcesu. Ponieważ dzięki temu ta historia zyskała znacznie głębszy wymiar.

Książkę pt. Emma z okładką filmową znajdziecie tutaj. Natomiast poniżej prezentujemy Wam oficjalny zwiastun ekranizacji. Koniecznie dajcie znać, czy wybierzecie się do kina!