Rok magicznego myślenia - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Świat obiegła niedawno informacja o tym, że powstanie film dokumentalny o Joan Didion. Wydarzenie absolutnie godne uwagi, gdyż będzie to pierwsza tego typu produkcja, dotycząca tej sławnej amerykańskiej pisarki i dziennikarki. Nie ma więc wątpliwości, że fani autorki na całym świecie zacierają dłonie z zadowoleniem i niecierpliwie czekają na premierę. Jeśli należycie do tej grupy, koniecznie czytajcie dalej, by poznać więcej szczegółów na ten temat.

Rok magicznego myślenia - sprawdź na TaniaKsiazka.pl

Film dokumentalny o Joan Didion – kilka słów

Dokument ujrzy światło dzienne pod tytułem Joan Didion: The Center Will Not Hold i zostanie wyświetlony przedpremierowo podczas 55. Festiwalu Filmowego w Nowym Jorku. Za dystrybucję obrazu odpowiada platforma Netflix, która ostatnio w swojej ofercie ma same perełki. Jak zapowiadają zarządcy platformy, jeszcze w tym roku obraz ma być dostępny w ofercie serwisu na całym świecie.

Joan Didion nie miała łatwego życia, choć zawodowo osiągnęła ogromny sukces. Do dziś jej książki cieszą się ogromną popularnością i wzbudzają w Czytelnikach wiele emocji. To nie tylko pisarka czy wyborowa dziennikarka, a również ikona stylu, którą okrzyknął ją świat.

W dokumencie odbiorca będzie miał okazję spojrzeć na Joan Didion nieco z innej perspektywy. Co ważne, reżyserią filmu zajmuje się Griffin Dunne, bratanek pisarki. Dzięki temu jej prywatność nie została nadszarpnięta, a sama autorka nie czuła oporów przed zbyt wylewnym opowiadaniem o przeszłości. Oto jak sam Dunne komentuje projekt:

To ogromny zaszczyt, że mam okazję pokazać życie i twórczość mojej ciotki i literackiej ikony, Joan Didion. Ten dokument jest wynikiem pracy wykonanej z prawdziwym zamiłowaniem, a partnerstwo z Netflixem, które pomoże przybliżyć go publiczności na całym świecie, to więcej niż mogłem się spodziewać, gdy zaczynałem ten projekt ponad pięć lat temu.

Festiwal, na którym film będzie miał przedpremierowy pokaz, potrwa od 28 września do 15 października. Jak łatwo się domyślić, przez ten czas odbiorcy w domach będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Nie wątpimy jednak, że data oficjalnej, globalnej premiery pojawi się bardzo szybko. Wszyscy bowiem zdają sobie sprawę, jak wielu ludzi czeka na ten projekt.

Czytelników zachęcamy do zapoznania się z książką Joan Didion pt. Rok pozytywnego myślenia.