Film dokumentalny Becoming

Film dokumentalny Becoming to nie lada gratka dla wszystkich miłośników książki Becoming. Moja historia. Tak, dokładnie chodzi tu o biografię Michelle Obamy. Jak się okazuje, książka Pierwszej Damy USA zostanie zekranizowana. W związku z tym powody do zadowolenia mają także wielbiciele produkcji dokumentalnych i ci, którzy interesują się światową polityką. Warto tutaj dodać, że tytuł ten w błyskawicznym tempie zdobył miano bestsellera i stał się międzynarodowym hitem. Nic więc dziwnego, że platforma streamingowa Netflix zainteresowała się produkcją. Chcecie poznać więcej szczegółów? Koniecznie czytajcie dalej!

Film dokumentalny Becoming

Film dokumentalny Becoming – kilka słów o projekcie

Reżyserią produkcji zajęła się Nadia Hallgren, któa ma już na koncie kilka głośnych projektów. Najnowsza opowiada o trzech miesiącach z życia Michelle Obamy tuż po wydaniu książki. Pierwsza Dama w produkcji komentuje swoje życie i doświadczenia z tego okresu. Oto co sama autorka mówi o filmie:

Trudno czuć się dziś pewnie, trudno być pełnym nadziei. Ale mam nadzieję, że podobnie jak ja, znajdziecie radość i odrobinę wytchnienia w dokumencie Nadii, która w każdym kadrze dowodzi swej inteligencji i empatii. Co najważniejsze, Nadia rozumie znaczenie wspólnoty, siłę wspólnoty, a jej film mocno to odzwierciedla.

Ponadto warto tutaj wspomnieć, że Obama tuż po wydaniu książki, spędziła mnóstwo czasu w autorskiej trasie, która promowała jej publikację. Spotykała się wtedy z tysiącami czytelników w różnych miastach, przekonując się, że łączące ją idee z odbiorcami są głębokie i prawdziwe. Poza tym Becoming. Moja historia sprzedała się w ponad 10 milionach egzemplarzy na całym świecie. Do tego przetłumaczono ją na 45 języków, a audiobook nagrodzono Grammy 2020.

Film dokumentalny Becoming będzie dostępny na platformie Netflix już od 6 maja 2020 roku, czyli całkiem niedługo.

Tymczasem wszystkich, którzy do tej pory nie mieli okazji zapoznać się z książką Michelle Obamy, odsyłamy tutaj. Koniecznie dajcie nam znać, czy ten tytuł zagościł w waszej domowej biblioteczce. A także, czy macie zamiar oglądać dokument. Jesteśmy bardzo ciekawi!