Howard Lovecraft

Halo, halo! Czy są tutaj miłośnicy twórczości Howarda Phillipa Lovecrafta? Mamy dla nich świetną wiadomość. Szykuje się bowiem premiera filmu animowanego, który opowiadać będzie o fantastycznych przygodach małego Howarda. Zgadza się. Będzie to okazja, by fani mogli spojrzeć nieco inaczej na twórcę mitologii Cthulhu.

Howard_Phillips_Lovecraft_in_1915

Film pt. Howard Lovecraft and the Frozen Kingdom będzie adaptacją komiksu o takim samym tytule. Nieco niezadowalającym faktem może okazać się szczegół, iż owa produkcja nie trafi na ekrany kin. Film natomiast będzie można nabyć w postaci płyt Blu-Ray oraz DVD.

W animowanej produkcji fani usłyszą głosy znanych aktorów, m. in. Rona Perlmana, który na swoim koncie ma sukces związany z filmem Imię Róży oraz Hellboy, Christophera Plummera grającego w Dziewczynie z tatuażem, Jane Curtin związaną z Trzecią planetą od słońca oraz Douga Bradleya, którego mogliśmy oglądać w Hellraiser. Natomiast reżyserią zajmie się Sean Patrick O’Reilly, odpowiedzialny za produkcję Pixies.

Howard Lovecraft and the Frozen Kingdom to historia, która opowiada o wydarzeniach, gdy Howard Lovecraft był jeszcze dzieckiem – niezwykle ciekawym i o nieograniczonej niczym wyobraźni. Szukając ciągle nowych bodźców, które zapewniłby mu rozrywkę, pewnego dnia otrzymuje od matki książkę, która niegdyś należała do jego ojca. Okazało się, że był to Necronomicon, o czym matka chłopca nie miała pojęcia. Howard, pochłonięty lekturą, przenosi się do mroźnego świata, w którym czai się mnóstwo niebezpieczeństw. Chłopakowi udaje się jednak uratować tam stworzenie, które jest łudząco podobne do Pradawnego Cthulhu. Jest to początek ich przyjaźni. A ponieważ Howard ma problem z wymówieniem imienia swojego nowego towarzysza, mianuje go Ciapkiem. Ich wspólnym zadaniem staje się uratowanie Zamarzniętego Królestwa oraz odstawienie chłopca do domu.

Poniżej przedstawiamy wam zwiastun filmu animowanego: