KonkursPolecamy

Fenomenalna książka do wygrania! – nowość od Amy Harmon

książka do wygrania

Niesamowita książka do wygrania!

Gorąco zachęcamy Was do wzięcia udziału w naszym kolejnym konkursie i wygrania jednej z trzech nowych książek od fenomenalnej Amy Harmon: Słowo i miecz. Ten tytuł jest bardzo ceniony za granicą i pokazuje, że autorka niezwykle wzruszających i wielopłaszczyznowych historii potrafi stworzyć także niesamowitą opowieść z magią w tle.

Żeby wygrać nową książkę od Amy, wystarczy odpowiedzieć na pytanie konkursowe: Gdybyś mógł/mogła posiadać jakiś dar, co by to było i dlaczego? Na Wasze odpowiedzi czekamy do 1 marca.

Książka do wygrania

 

Książka do wygrania – nowość od autorki Making Faces

Nowa książka Amy Harmon to niezwykła, poetycka opowieść o dziewczynie, która potrafi używać Słów. Słowa, które wypowiada, mogą mieć magiczną moc. Jednak Dar jest też jej przekleństwem, ponieważ w świecie, w którym żyje, ludziom obdarzonym magicznymi zdolnościami grozi śmierć. Matka, aby uchronić córkę, zakazuje jej wypowiedzenia jakichkolwiek słów, więc dziewczyna dorasta w ciszy, ale nie jest głucha na odgłosy świata. W wyniku różnych zdarzeń już dorosłą Lady Lark porywa młody król, żeby tym samym wymusić posłuszeństwo na jej ojcu. Między dwójką młodych ludzi rodzi się niezwykła nić porozumienia, a może coś więcej. Ta książka zabierze Was do niesamowitego świata królów, potworów, magii i piękna ukrytego słowach…

Weźcie udział w naszym konkursie i wygrajcie jedną z książek Amy Harmon. W zadaniu konkursowym w komentarzach poniżej należy napisać odpowiedź na pytanie: Gdybyś mógł/mogła posiadać jakiś dar, co by to było i dlaczego? Czekamy na Wasze odpowiedzi. 🙂 Konkurs wystartuje 20 lutego, a zakończy się 1 marca. Regulamin dostępny jest tutaj>

Wyniki będą opublikowane do 4 dni od zakończenia konkursu na stronach naszego bloga. Powodzenia!

 

Agata Wołosik - Wysocka
 • Hatoche M

  Myślę, że były to dar zamiany ciała. Nie tylko mojego, ale również innych 🙂 Dlaczego? Nie trzeba wybierać do takiej wymiany jakiejs znanej bądź poważanej osoby, żeby można było stać się nią na jeden dzień.
  Wystarczy wybrać kogoś z tu i teraz… Bezdomny człowiek, pozostawiony sam sobie, nieumyty i o wiecznie pustym brzuchu. I radziłabym to zrobić wszystkim. Dlaczego? Bo być może wtedy ludzie przestaliby narzekać i zaczęli doceniać to, co mają. Nie szukaliby wszędzie zwady i nie patrzyli bykiem na szczęście drugiego człowieka. Swiat mogłby stać się lepszy…
  Taka moc, która potrafiłaby ludziom pokazać i docenić to, co mają

 • Dagmara

  Chciałabym posiadać „dar” bycia tu i teraz. Życie oferuje nam tyle niesamowitych doświadczeń (tych dobrych i tych złych) lecz nie potrafimy ich właściwie przeżywać, martwiąc się przyszłością lub rozpamiętując przeszłość. Niepotrzebnie, gdyż wtedy umyka nam bieżąca chwila – słońce przebijające się zza chmur, gdy Ty patrzysz w telefon; inspirująca rozmowa dwóch starszych pań w autobusie, gdy w Twoich uszach rozbrzmiewa setny raz ta sama piosenka; uśmiech dziecka, gdy włączasz mu bajkę i odchodzisz na bok. Małe rzeczy, zbyt rzadko doceniane, więc tak – dar o którym marzę, to dar świadomego bycia/życia.

 • Edyta Edyta

  Gdybym mogła posiadać jakiś dar chciałabym móc widzieć, kto choruje na raka oraz chciałabym wynaleźć uniwersalne lekarstwo na tą chorobę, ale takie które nie byłoby szkodliwe dla organizmu pacjenta, tylko dla chorych komórek. Chciałabym mieć takiego rentgena w oczach, abym mogła dawać ludziom cukierki, które jednocześnie byłyby lekarstwem.

 • Bożena Osowiecka

  „Rodzina to miejsce, w którym rodzi się życie, a miłość nigdy się nie kończy” – piękne prawda? Tylko nie do końca prawdziwe, bo życie nie wszędzie się rodzi… I właśnie dlatego marzę by posiadać dar życia, by być jak bocian, który przynosi potomstwo każdej kochającej się parze, wszystkim, którzy oczekują, by przekazać tej maleńkiej okruszynce swoją miłość…

 • truskavkove love

  Gdybym mogła posiadać jakiś dar, to chciałabym posiadać umiejętność odrzucania wszelkich negatywnych komentarzy w stosunku do drugiego człowieka. Chciałabym, aby nikt nie musiał czuć się odrzucony z powodu negatywnych opinii z otoczenia, by ludzie słabsi nie popadali w depresję i umieli sobie radzić w sytuacjach kryzysowych. 🙂

 • Magda Kol

  Gdybym mogła posiadać jakiś dar, poprosiłabym o dar w postaci umiejętności gotowania. Jestem totalnie nieperfekcyjną Panią domu, a kuchnia to moja zmora i ostatnie miejsce, w którym mogę czuć się zrelaksowana. Dlaczego? Bo jako jedna z nielicznych potrafię przypalić wodę, jajko na miękko jest na twardo, a mięsko zwęglone, niczym na grillu. Chętnie bym posiadła taki dar, bo na naukę …. już za późno.

 • Gosiaczek

  Ja chciałabym posiadać dar zatrzymywania czasu, ponieważ ciągle na wszystko nam go brakuje. Chciałabym móc go zatrzymywać i mieć możliwość nacieszenia się daną chwilą 🙂 to byłoby cudowne uczucie 🙂

 • Aleksandra Ko

  Mam nadzieję, że kiedyś będę mogła wykorzystać dar zarażania uśmiechem innych ludzi. Chciałabym spowodować epidemię empatii.
  Marzy mi się świat, w którym ludzie są dla siebie życzliwi, wrażliwi na potrzeby innych, chętni do pomocy. Sąsiedzi sąsiadom, przyjaciele przyjaciołom, przechodnie innym ludziom na ulicy. Czy nie byłoby pięknie, jakbyśmy mijali codziennie uśmiechnięte, wesołe twarze, a nie okryte woalem anonimowości naburmuszone, wiecznie niezadowolone miny?
  Lubię podnosić na duchu moich znajomych, zawsze powtarzam im, że mają doceniać to, co mają – nawet najmniejsze czynności, póki przynoszą im one przyjemność. Herbata z rodziną, pieczenie chleba, spacer z psem, praca, dzięki której można mieć środki na realizację marzeń. Takie prozaiczne elementy naszego życia, ale przedstawione z innej strony, przestają być koszmarem psującym nam humor.
  Życie jest piękne, tylko nauczmy się do niego uśmiechać!

 • Majka Dobrowolska

  Kiedy miałam 8 lat zagrałam w pewną grę (była dla dorosłych ale nie ważne). Była tam moc o której mażę do tej pory, choć niedługo w tę grę mogłabym zagrać zupełnie legalnie. Była to biotyka, czyli manipulacja ciemną energią za pomocą tajemniczego pierwiastka zero, który osadzał się w nerwach. Można za pomocom biotyki rzucać przedmiotami, szarżować (bardzo szybko zmieniać swoje położenie) robić wybuchy ciemnej materii oraz mini czrne dziury.
  Zawsze chciałam być biotykiem.

 • Weraqq

  Bardzo bym chciała mieć dar uzdrawiania ludzi. Patrząc jak mój tato umiera, a ja nic nie mogłam zrobić, tak bardzo zapragnęłam uzdrawiać ludzi. By mój tato wyzdrowiał.

 • Piscis

  To chyba chciałbym mieć dar błyskawicznego czytania i zapamiętywania przeczytanych treści. Wreszcie skończyłaby się frustracja związana z faktem, że jeszcze czegoś nie przeczytałem, a potem zdenerwowanie, że nie pamiętam, gdzie o czymś czytałem.

 • Kasia.D

  Chciałabym móc zatrzymać czas 🙂 zawsze mi go brakuje – na naukę, pracę, czytanie… Wtedy zdecydowanie zyskałabym więcej możliwości 🙂

 • Beata

  Posiadać dar, to wielkie wyzwanie, bo czasem można go
  podrzeć, jak dziurę na kolanie

  Bywa zbawieniem, ale i troską, więc jeśli mam mieć jakiś
  dar, to związany z niewidzialnością

  Ukradkiem przechadzać się w tłumie, podnieść zgubione
  przez kogoś klucze

  Zawrócić, niczym nagły wiatr człowieka, który przez jezdnię
  przechodzi nie tak i narażony jest na wielki szwank –

  być niewidzialną, to poznać dlaczego tak wiele haseł, decyzji
  się tworzy, być na spotkaniu tajemnej loży

  I dzięki temu słać podpowiedzi, jak coś rozwikłać, co złego
  w nas siedzi

  • CoPrzeczytac

   Pani Beato, gratulujemy wygranej w konkursie https://www.coprzeczytac.pl/wyniki-konkursu-fenomenalna-ksiazka-do-wygrania/

   Proszę o wysłanie swojego adresu na naszego maila redakcja@coprzeczytac.pl

   • Beata

    Dziękuję bardzo za wyróżnienie!
    Moje dane to Beata Hąc, ul. Przyszłości 91, 42-480 Poręba, tel. 600 402 289.
    Pozdrawiam serdecznie 🙂
    14 mar 2018 10:40 „Disqus” napisał(a):

 • Ewelina Gatzke

  Gdybym mogła posiadać jakiś dar to chciałabym aby to był dar obserwacji. Mogłabym dostrzegać ważne szczegóły aby móc wysunąć odpowiednie wnioski i wykorzystać go w odpowiedni sposób do danej sytuacji. Mogłabym rozpoznać szczegóły w zachowaniu ludzi i rozpoznać jakie mają intencje w stosunku do mnie czy nawet do moich bliskich, rozpoznać toksycznych ludzi aby wiedzieć żeby ich do siebie nie dopuścić lub po prostu unikać.

 • Ewa Recka

  Witam. Wybrałabym dar latania. Miałabym możliwość oglądania świata z lotu ptaka, przemieszczania się szybciej oraz mogłabym dotrzeć do każdego zakamarka ziemi, by podziwiać piękno matki natury.

 • Aleksandra Płocha

  Gdybym mogła wybrać sobie dar to byłby to uzdrawiający dotyk. Dzięki niemu mogłabym pomóc rannym i chorym aby przeźyli. W ten sposób nikt nie stracił by swoich bliskich a ja czułabym radość źe przyczniłam się do czyjegoś szczęscia

 • Aldi

  dar uzdrawiania malutkich istotek jakim są dzieciaki. Ale była by radość gdyby w końcu widziały, słyszały świat, mogły się bawić a nie patrzeć na ściany szpitalne…

 • Martyna Danek

  Zdecydowanie wybrałabym dar słowa.

  Za jego pomocą można ranić ludzie bardziej niż mieczem, strzałą czy inną fizyczną siłą. A co najważniejsze takiej rany nie można wyleczyć, zawsze pozostaje jakaś rysa na naszej duszy.
  Oczywiście chciałabym posiadac taki dar nie tylko ze względu na to, że można nim ranić ludzi. Dar słowa potrafi również nieść ukojenie dla osób cierpiących, bez nadziei. Można powiedzieć, ze potrafi on zdziałać cuda, przywraca chęć do życia i nadzieję, która niejednokrotnie uratowała niejedno życie.

  Za pomocą odpowiednio dobranych słów, wypowiedzianych w odpowiednim momencie można wiele. Można zakończyć wojnę, można powstrzymać ludzi przed wyrządzaniem krzywd słabszym i bezbronnym.

 • LuckyLuke

  Zdarza
  się, że gdy coś dla jednej osoby jest darem, dla drugiej staje się
  karą. Takim darem jest dla przykładu umiejętność widzenia wydarzeń z przyszłości.
  Wyobraźmy sobie, gdy komuś kogo kochamy wywróżymy szybką śmierć?
  Świadomość tak przykrej wiadomości odbiera radość z życia, a przy nawet
  odległym terminie śmierci – każdy dzień przybliża do nieuniknionego.
  Skoro przewidywanie przyszłości to błąd, to może dar uzdrawiania? Ludzie żyliby wiecznie, a przez to poczuliby się bogami. Z drugiej zaś strony wszystkich ludzi świata bym nie uzdrowił, przez co miałbym na sumieniu nie jedną osobę.
  Pozostaje, więc prosić o dar nieco skromniejszy, który co prawda nie powstrzyma danse macabre, ale sprawi, że w tym krótkim ludzkim żywocie odnajdą się inne kolory, aniżeli szarość – dar pocieszania. Każdy z nas jest inny i każdy z nas ma różne problemy. Problemy niczym kamienie – ciążą na nas, spędzają sen z powiek i sprawiają, że coraz mniej mamy powodów do radości. Chciałbym móc zrozumieć te problemy i nawet samym słowem doprowadzić mojego rozmówcę do zupełnie innego spojrzenia na świat. Świat, który ma całą gamę kolorów, a w raz z nimi powodów do radości…

 • Aleksandra Kuszczak

  Gbybym mogła posiadać jakiś dar, z pewnością chciałabym móc przenikać do świata książek. Chciałabym wspólnie z bohaterami przeżywać różne przygody, poznawać nowe tajemnica, odkrywać to co nie zostało jeszcze odkryte. Brać udział w wielkich przyjęciach. Poznawać niezwykłych ludzi, bohaterów, herosów, z których każdy wniósłby do mojego życia kawałek siebie. Pokazał mi jak z czegoś zwykłego, można zrobić coś niesamowitego. Jak ze zwykłych rzeczy, można wykonać coś pięknego. Chciałabym również dowiedzieć się co bohaterowie czują. Czym się kierują w podejmowaniu dezycji. Jakie są ich wartości i priorytety. Dlaczego wybierają taką a nie inną drogę. Po prostu chciałabym ich poznać i móc zrozumieć dlaczego zrobili to co zrobili, albo wybrali tak a nie inaczej. Książki są magiczne, a ja chciałabym móc tą magię odkryć i zrozumieć.

 • Ania Pogorzelska

  Gdybyś mógł/mogła posiadać jakiś dar, co by to było i dlaczego?

  Gdybym mogła posiadać jakiś dar, chciałabym żeby było nim wpływanie i przekierowywanie emocji innych ludzi. Wykorzystałabym ten dar do zamieniania nienawiści w miłość, zdenerwowania w spokój, smutku w radość. Chciałabym żeby moja mama i moja siostra przestały się tak często kłócić, żeby wykazywały więcej zrozumienia dla siebie. Może i ja nauczyłabym się wtedy więcej o inny ludziach. Może potrafiłabym bardziej rozumieć reakcje i uczucia innych. Tyle jest na świecie złości, chęci zemsty. Jak dobrze byłoby gdyby ktoś mógł zamienić te emocje na coś dobrego. Może wtedy mniej byłoby rozpaczy, żalu i śmierci wokół nas. Myślę że taki dar na prawdę by się przydał.

  Pozdrawiam
  Anna Pogorzelska

 • Jola Jola

  Ja chciałabym mieć dar cofania się w czasie. Ten dar wykorzystałabym do ratowania ludzi. Od czego bym zaczęła? Jakiś czas temu przeczytałam „Dziennik” Anne Frank. Ciągle się zastanawiam kto i dlaczego ich wydał. Już tak niewiele brakowało do końca wojny. Ta dziewczynka mogła żyć. Mój dar właśnie wykorzystałabym, aby ją i jej rodzinę ostrzec przed niebezpieczeństwem. Myślę, że dużo pracy bym miała w czasach teraźniejszych. Po każdych złych wiadomościach umieszczanych w mediach cofnęłabym się o kilka godzin, kilka dni aby powstrzymać matkę, która za chwilę ma wyrzucić swoje dziecko przez okno. Chciałabym zapobiegać samobójstwom rozszerzonym, a rodziny wysłać na terapię. Mogłabym zabierać kluczyki pijanym kierowcom, aby zapobiec tragedii, która za chwilę ma się wydarzyć. Odprowadziłabym dziecko do domu, aby nie wpadło w ręce człowieka, który czeka na nie tuż za rogiem i chce sprawić sobie przyjemność krzywdząc je. Dużo tego, a do naprawienia byłoby jeszcze zło z dalekiej przeszłości. Powstrzymać świat przed wojnami, niewolnictwem, ludobójstwem. Właśnie przyszło mi do głowy, aby spróbować ratować ludzkość u źródła. Może cofnąć się do momentu stworzenia świata? Zabronić Ewie i Adamowi jeść zakazany owoc. Ale jak to zrobić skoro nie posłuchali Boga? To sobie dar wybrałam. Chyba do ocalenia świata musielibyśmy wszyscy, którzy pod tym postem konkursowym piszemy o swoich wymarzonych darach,połączyć siły. Powodzenia marzyciele.

 • Kaczmarkowa Kraina

  Świat, ludzi i całe nasze życie to jedna wielka zagadka. Człowiek rodzi się i jest niczym niezapisana księga. Kształtuje swój charakter, obraca się wokół jakiejś kultury i religii. Ludzka natura jest bardzo ciekawa a sam człowiek to istota nieprzewidywalna i zagadkowa. Gdybym miała wybrać sobie dar, chciałabym, żeby pomagał mi zrozumieć innych ludzi, lecz z drugiej strony jest tysiące innych możliwości. Więc najlepszym rozwiązaniem byłoby odnaleźć swój dar samemu w głębi duszy, pewnie wiele osób odczuwałoby niezadowolenie, ale ja uważam, że wybieranie samemu przyniosłoby wiele złego. Nie byłoby to coś, co można zwrócić, a wiadomo, że rozczarowanie może być powodem goryczy.
  Dar to coś wyjątkowego, jak talent do śpiewania, projektowania domów czy bycia najlepszym chirurgiem, to cecha, która czyni nas innym do wszystkich!

 • Katarzyna Matonóg

  Marzy mi się posiadać moc teleportacji do świata z książek.
  Dzięki książkom podróżniczym mogłabym zwiedzić cały glob, poznać i zrozumieć zwyczaje dzikich zwierząt, napatrzeć się na najpiękniejsze krajobrazy tej ziemi.. Miałabym szansę poznać czary starej wiedźmy Hanny z Ludzi Lodu, wypić kielonka u Mistrza i Małgorzaty, wraz z Frodo spacerowałabym po krainie Hobbitów, być może powstrzymałabym Annę Kareninę przed rzuceniem się pod pociąg? Chciałabym poznać bliżej te postaci, porozmawiać z nimi, zadać wszystkie nurtujące mnie pytania. Tyle ludzi, tyle charakterów, tyle historii, tak wiele miejsc… Byłaby to rozkosz w czystej postaci, przeżyłabym jedno życie w barwach miliona żyć.

 • Anna Glesner

  Moim darem byłoby opowiadanie pięknych historii, jak Szeherezada,które swoim morałem uświadamiałoby ludzi, jak mają postępować w swoim życiu.Historie opowiadane w każdym mieście w kraju,aby dotarły do każdego.Może dzięki nim nasze szare życie nabrałoby jakiś barw.W magiczny sposób ludzie może stali się bardziej ludzcy…chociaż na chwile…

 • Adam Piostrowski

  Jeśli miałbym wybierać, z pewnością chciałbym posiadać dar panowania nad żywiołami. Byłbym wtedy piątym elementem 🙂 Mógłbym tworzyć wspaniałe krajobrazy, zapobiegałbym pożarom zsyłając deszcz, powodziom- robiąc odpływy, nawałnicom snieżnym- ogrzewajac powietrze… Ustanawiałbym porządek w świecie natury.

 • Inż J. Les-Ro

  Gdybym mogła posiadać jakiś dar, co by to było i dlaczego?

  Jeśli chodzi o moją osobę to od razu znam odpowiedź: chcę posiadać
  dar ukojenia dla strapionych dusz.
  Jeżeli dochodzi do jakiejkolwiek tragedii to w wymiarze egzystencjalnego bólu osądzamy wręcz obwiniamy siebie. Wchodzimy w stan strapienia, bo nie wszystko idzie po naszej myśli. Jest to niesamowity ból duszy będący zazwyczaj wynikiem utraty kogoś lub czegoś, co było dla nas bardzo ważne, drogie. W tej sytuacji wszyscy potrzebujemy, by w trudnych chwilach był z nami ktoś, kto pocieszy, kto zdejmie z nas ten psychiczny ciężar smutku, żalu, niesprawiedliwości. Chciałabym posiadać taki dar ukojenia, oczyszczania z myśli strapionego człowieka, aby już nigdy więcej żałoba, żal, smutek nie wypełniły jego serca.

 • Inż J. Les-Ro

  Gdybym mogła posiadać jakiś dar, co by to było i dlaczego?

  Jeśli chodzi o moją osobę to od razu znam odpowiedź: chcę posiadać
  dar ukojenia dla strapionych dusz.
  Jeżeli dochodzi do jakiejkolwiek tragedii to w wymiarze egzystencjonalnego bólu osądzamy wręcz obwiniamy siebie. Wchodzimy w stan strapienia, bo nie wszystko idzie po naszej myśli. Jest to niesamowity ból duszy będący zazwyczaj wynikiem utraty kogoś lub czegoś, co było dla nas bardzo ważne, drogie. W tej sytuacji wszyscy potrzebujemy, by w trudnych chwilach był z nami ktoś, kto pocieszy, kto zdejmie z nas ten psychiczny ciężar smutku, żalu, niesprawiedliwości. Chciałabym posiadać taki dar ukojenia, oczyszczania z myśli strapionego człowieka, aby już nigdy więcej żałoba, żal, smutek nie wypełniły jego serca.

 • Marcelina Rzepa

  Gdybym tylko mogła mieć jakiś dar, nie miałabym wątpliwości jaki to miałby być. Chciałabym móc się przemieszczać w różne miejsca na świecie. Pomyślałabym, że mam ochotę zjeść paryską bagietkę albo włoską pizzę i pragnienie to spełniałoby się w sekundę. Ach, ale byłoby cudownie 🙂

 • Edyta Majewska

  Chciałabym móc rozdawać dobroć, każdemu po kawałeczku mniejszym albo większym w zależności od potrzeb. Ale byłoby pięknie na świecie! Tyyyyyyyyyyyylu dobrych ludzi!!!!

 • Marcelina Kubańska

  Wydaje mi się, że chciałabym posiadać dar porozumiewania się ze zwierzętami, które skrywają przed nami tyle tajemnic, a same w sobie są niezwykłe. Posiadając ten dar chciałabym poznać myśli zwierząt, ich rozumowanie świata – czy to, co dla nich robimy jest dobre czy złe, czy nie cierpią przez nas, czy nie chorują, jak postrzegają nas, ludzi. W końcu zwierzęta mają nam tyle do pokazania, a często i nie potrafią tego nam przekazać a my nie możemy zrozumieć tego, co mają nam do zakomunikowania. Gdybym posiadała taki dar moje życie zaczęłoby się kręcić wokół przyrody, co zapewne wyszłoby mi na dobre, zrobiłabym coś pożytecznego i zdrowego dla stanu ducha. Chociaż gdybym zaczęła o tym głośno mówić to gospodarka mogłaby na tym wiele stracić. W końcu jak tutaj zjeść pysznego schabowego na obiad, skoro właściciel tego mięsa, w całości, wyznał, że jego marzeniem jestem wyjazd w Bieszczady.

 • Renata Przybysz

  Chyba telekinezę- mogłabym siedzieć godzinami w fotelu z kotem na kolanach i książką w ręku, a kawa sama by się parzyła i podawała. Fajnie też byłoby przesyłać myśli na odległość i sugerować organizatorom konkursów, że to u mnie książka będzie najbezpieczniejsza :-). Ach, nie ukrywam, że i pętlą czasową chciałabym władać. By tak zakrzywiać uciekający czas, aby móc przeczytać te wszystkie wspaniałe książki, które na mnie czekają 🙂

 • Ada Kudyba

  Dar tworzenia portali w czasie i przestrzeni. Byłby bardzo przydatny kiedy bym musiała szybko uciekać przed niebezpieczeństwem albo szybkiego przemieszczania się ogólnie. Dzięki temu mogłabym zwiedzić nie tylko cały świat ale i światy równoległe ukryte w przestrzeni nas otaczającej. Dużo bym się nauczyła i dowiedziała ale przede wszystkim miałabym dużo doświadczenia.

 • Dar zapomnienia, ale musiałoby to być zapomnienie, którym mogłabym obdarzać innych, tak aby zabierać z ich pamięci traumy i nieszczęścia, z którymi sami poradzić sobie nie potrafią i z którymi nie potrafią żyć. Warunek użycia daru byłby wszakże jeden – musieliby poprosić o niego trzykrotnie, w odstępie miesięcznym, tak aby sami mieli pewność, że to co ich spotkało to tylko i wyłącznie tragedia, z której oni nie potrafią wyciągnąć żadnej życiowej nauki.